Kayapınar Belediyesinden kullanılmamış doğan bebekler üzere bergüzar

Kayapınar Belediyesi, Gazi Yaşargil Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde bakir doğan bebeklerin ailelerine “Şifahane çıkışı seti” ödül etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Pelda Duygusal Bingöl Büyüktimur ve beraberindekiler, “Eskimemiş doğanın geçmiş hediyesi Kayapınar Belediyesinden” sloganıyla Gazi Yaşargil Terbiye ve Araştırma Hastanesine bağlı Eş Doğum ve Yavru Hastanesinde bakir doğan bebekler ve annelerini müzakere etti.

Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başkan Vekili Arif Karaman’ın selamlarını ailelere ileten Büyüktimur, kullanılmamış bebek heyecanı işlek ailelerin mutluluğunu paylaştı, annelere şal, yeni doğan bebeklere dahi mütenevvi ürünlerden oluşan grup bergüzar etti.

Açıklamada görüşlerine saha verilen Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili Karaman, belediyelerin insanın doğumundan ölümüne kadar insana hizmet veren, envestisman eden kurumlar olduğunu belirtti.

Daha önce başlattıkları “Görklü geldin Kayapınar bebeği” ünlü projenin ardından bu sefer bile Kültür ve Içtimai İşler Müdürlüğünce

“Yeni doğanın geçmiş hediyesi Kayapınar Belediyesi’nden” adlı projeyi uyguladıklarını dile getiren Karaman, asıl ve babaların mutluluklarına ortak olduklarını aktardı.

Karaman, “Ekiplerimiz mevlit yapmış anneleri hastanede mülakat ederek ailelerimize esaslı olsun temennisinde bulunup, annelere şal, bebeklerimize dahi ‘Sayrılarevi çıkışı seti’ armağan etti. Bir kat daha asıl baba olan hemşehrilerimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, minik yavrularımıza adamakıllı ve sağlıklı tıpkı variyet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: