Kastamonu Belediyesi’nde yer bağan aylık 12 bin lira adına belirlendi

Kastamonu Belediyesi eliyle 2023 yılında yer düşük aylık 12 bin Türk lirası namına belirlendi. Konu ile ilişkin açıklama yapan Kastamonu Şehremini Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Bu artışlarla işçilerimizin ücretlerinde yüzde 30, sözleşmeli personelimizin ücretlerinde ise katma ödemelerde karışma yüzde 30 ile 34’lük bire bir oranda artışı sağlamış oluyoruz. Cemi çalışanlarımıza berceste olsun” dedi.

Kastamonu Belediye Meclisi, Kastamonu Şehremini Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşüldüğü sedir toplantısının arkası sıra açıklamalarda mevcut Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, çalışanlara muştu vererek arz bağan maaşı 12 bin TL olarak belirlediklerini duyurdu.

“2 bin 550 Türk lirası artış yapıyoruz”

Yaptıkları çoğalma ile çalışanları enflasyona ezdirmediklerini belirten Başkan Vidinlioğlu, “Henüz öncesinden bizlerin vermiş olduğu benzeri hezel vardı, zaman bu sözümüzü yerimize getirmenin sevincini yaşıyoruz. Belediyemizde yeryüzü düşük maaşı 12 bin Türk lirası yerine belirledik. Belediyemizde etkin eylemli ve şeriklik işçilerine verdiğimiz ecir remiks oranları enflasyonun altında kaldığından ücretlerine 1 Ocak’tan itibaren asgari ücrete mevrut artışı da ayn uğrunda bulundurarak ıslah yapıyoruz. Fiilî ve iştirak personellerimizin aşındırmak ücretlerini dahi 1 Ocak’tan itibaren günce net 55 Türk lirası kendisine düzenliyoruz. Mecmu artışları ayn önüne aldığımızda Kastamonu Belediyesi namına çalışanlarımıza en düşük 12 bin Türk lirası maaş vereceğiz. bununla birlikte belediyemizde sözleşmeli personelin kesin ücretlerinde 2 bin 550 Türk lirası çoğalma yapıyoruz. Bu artışlarla işçilerimizin ücretlerinde yüzdelik 30, sözleşmeli personelimizin ücretlerinde ise ek ödemelerde dahil yüzdelik 30 ile 34’lük tıpkı oranda artışı sağlamış oluyoruz. Birlik çalışanlarımıza balkı olsun” dedi. – KASTAMONU

Share: