CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MUHAFAZAKAR DEVRİMCİLERLE 2023’Ü BAŞARIYLA BİTİRECEĞİMİZE İNANIYORUM

TÜRKİYE Cahillik Vakfı 5. Yalın Kat Umumi Kurul ve 6. Bilgisizlik Buluşması’nda mütekellim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özgürlük diyenlerin maskeleri inince altından faşist suratları belirdi. Bu ülkenin 85 milyon insanının her biri birinci sınıf vatandaşımızdır. Bizim hangi yıldırı örgütlerine ne sapkın akımlara hangi da değişik ülkelere kaptıracak biricik ayrımsız evladımız yoktur. Benim karşımda şu anda muhafazakar devrimciler var. Ben muhafazakar devrimcilerle 2023’ü başarıyla bitireceğimize inanıyorum dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yasin Börü’nün katillerinin nerede olduğunu biliyoruz. Onların kurtuluşu amacıyla can simidi atan Bay Kemal’i bile biliyoruz ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Yiğitlik Spor Salonu’nda gerçekleşen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 5. Dümdüz Genel Asamble ve 6. Bilgisizlik Buluşması’na katıldı. Buluşmada, Reisicumhur Erdoğan’ın yanında Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, DOĞRU Öğür Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan da düz aldı.

GENÇLERİ HEBA EDEMEDİKLERİNİ GÖRENLER TÜGVA’YA SALDIRMAYA DEVAM EDECEKTİR

Burada gençlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bildirme bulunmaz hazinesi olan gençlerinin bir kısmını toptan dokunaklı baronlarının emperyalist hezeyanlarına kurban verdiğimiz dönemlerin acıları hala yüreklerimizde tazedir. TÜGVA bu ülkenin dostlarının, gençlerinin, milletimizin ve onunla gelişigüzel umum insanlığın hayrına çalışmalar yürütecek bilince ve birikime ehil eylemek üzere verdiğimiz mücadelenin genişlik yüce kurumsal markalarından biri haline gelmiştir. Bu bina altında hesaplı mücadeleden rahatsız olanların dalavere ve iftira çıtasını sonsuz yükseltmesinin gerisinde, işte bu asıl vardır. Bu ülkenin gençlerini PKK üzere, FETÖ gibi DEAŞ gibi terör örgütleri fikri ve cinsi sapkınlık akımları üzerinden heba edemediklerini görenler bittabi TÜGVA’ya saldırmaya devam edeceklerdir. Sanki, Bilgisizlik olarak haddinden fazla güçlüymüşler. Ne dikkat İşte deneyimsizlik burada. Sizler, ilimden sanata, spordan teknolojiye büyüklüğünde her alanda ne aradığınızı bildiğiniz amacıyla değerlisiniz diye niteleyerek konuştu.

GENÇLER, SİZE İNANIYORUM, GÜVENİYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye tıpkı çağ ilk istiklali ve istikbali uğruna gençlerinin kocaman tıpkı kısmını cephelerde feda etmişti. Cumhuriyet tarihi süresince dahi vesayetten darbelere, yokluklardan siyasi kavgalara kadar birçok badireler nâkil ülkemizde bunların faturasını genişlik çok ödeyen gençlerimiz olmuştur. Yıllarca birilerinin çepel siyasetinde bu ülkenin elan ömrünün baharındaki nice genci açar olarak kullanıldı. Tıpkısı tıpkı sıkıntılı kadar harcandı. siyasi parti tabelası arkasına kamufle karışıklık yuvalarında kandırdıkları gençlerimizi bölen örgütün elebaşlarına Kandil’deki yıldırı baronlarının sinsi emellerine kurban ettiler. Bunun için tığ etki üstlendiğimiz seçkin yerde ve değme koridor attığımız adımları gençlerimizle gelişigüzel planladık ve hayata geçirdik. İşte bu toyluk burada. Ivazsız bir gençlik, sıradan benzeri deneyimsizlik değil. İktidarlığımız boyunca yaptığımız seçme faaliyetin odağında gençlerimiz var. Sizlerin enerjisi gücümüze vahim katıyor. Çoluk Çocuk, ego size inanıyorum, size güveniyorum. Sizin ufkunuz ve hayaliniz vizyonumuzu genişletiyor. Sizlerin sadakati ve samimiyeti, saflarımızı sıklaştırıyor. İyi ki sizler kabil misil arkadaşlarına sahibiz. İyi kim sizler gibi milletimizin ziyalı geleceğini künde eden fidanlara sahibiz. Biz varız, benzeri birlikte karşımızda düşmanlar var. Varsa eğer birileri, oldukları gibi görecekleri dahi vardır ifadelerini kullandı.

ÖZGÜRLÜK DİYENLERİN MASKELERİ İNİNCE ALTINDAN FAŞİST SURATLARI BELİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siyasi, kazançlı, askeri, diplomatik olarak kişi iradesini ortaya koyan, özlük hedeflerine akıllıcasına yürüyen Türkiye fotoğrafı şekillendikçe bakir durumlarla karşılaşıyoruz. Bu tarihi süreçte yaşadığımız her fenomen karşımızdakilerin temel yüzlerini ortaya koymaya başladı. Demokratlık diyenlerin maskeleri inince altından barbar suratları artık. Özgürlük diyenlerin maskeleri inince altından faşist suratları belirdi. Türe, hususiyet diyenlerin maskeleri inince altından zalim suratları fırladı. Hoşgörü, plüralizm, sair diyenlerin maskeleri inince altından hodbin suratları görüldü. Tığ insanlığın birlik birikimi kadar demokrasiye dahi, özgürlüklere dahi hak ve hukuka üstelik hoşgörüye üstelik sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Bunu biz başarırız. Bu kavramlarla rapor edilen değerler tüm insanlığa aittir. Onların bu kavramların ardında gizledikleri kötü suratları bize dublör teşkil edemez. Medeniyetimizin bize çizdiği sınırlar onlar kabil olmamıza asla müsaade vermez. Bu toprakların bu kültürün evlatlarıysak ilkel olamayız, faşist olamayız, hodkâm olamayız diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE KAPTIRACAK YEGÂNE BİR EVLADIMIZ YOKTUR

Erdoğan, Bu ülkenin 85 milyon insanının gelişigüzel biri birinci sınıf vatandaşımızdır. Bizim hangi yıldırı örgütlerine hangi sapkın akımlara ne üstelik sair ülkelere kaptıracak biricik ayrımsız evladımız yoktur dedi.

YASİN BÖRÜ’NÜN KATİLLERİNİN NEREDE OLDUĞUNU BİLİYORUZ

Cumhur Reisi Erdoğan, Yasin Börü’nün katillerinin nerede olduğunu biliyoruz. Yasin Börü gibi yavrularımızı maalesef Diyarbakır’dahi katledenleri biliyoruz. Onların kurtuluşu için cankurtaran simidi atan Erkek Kemal’i üstelik biliyoruz. Onun yandaşlarını dahi biliyoruz ama bunlara asla prim vermeyeceğiz. Bu yolda bizimle akın etmek isteyen seçme insanımıza, seçkin gencimize kollarımız birlikte, yüreğimiz birlikte sonuna büyüklüğünde açıktır. Gençlerin bize gelmesini beklemeyecek, tığ onlara gideceğiz dedi.

TÜRKİYE YÜZYILI’NIN İNŞASINDA GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ

Cumhur Reisi Erdoğan, Ülkemizi geçtiğimiz 20 yılda zahir asırlık eser ve hizmetlere kavuşturduysak inşallah Türkiye Yüzyılı’nın inşasını üstelik sizlerle bu arada gerçekleştireceğiz. Bizim gençliğimiz Ayasofya’nın açılması, inançlar ve değerlerimiz üzerindeki baskıların kalkması, bu özlemle bu mücadeleyle geçti. Dikilitaş’ın önünden Ayasofya’nın açılacağı günü konuştuk. Rabbim o açılışı bize talih etti. Türkiye maddi kalkınma unsurlarıyla gelişigüzel manevi dünyasını gölgeleyen bu zincirlerden birlikte kurtuldu. Birileri hala ülkemizde yasakçılığın istismarını ve ticaretini yapmayı sürdürmeye çalışıyor. Hamd olsun, Türkiye daha çok bu zihniyetin hezeyanlarını aşmış namına çokça henüz büyük hayallerin, nazik hedeflerin peşindedir. Türkiye Yüzyılının inşası üstüne yeryüzü haddinden fazla siz gençlerimize güveniyoruz. Sizlerin bile kendinize güvendiğinizi biliyoruz diyerek konuştu.

MUHAFAZAKAR DEVRİMCİLERLE 2023’Ü BAŞARIYLA BİTİRECEĞİMİZE İNANIYORUM

Cumhur Reisi Erdoğan, Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaştırmadan enerjiye, sanayiden spora her alanda kendinizi gerçekleştirebileceğiniz zir yapıyı kurduk. Çoluk Çocuk, kökenden inanca, foto kıyafetten eğitime seçkin konuda insanlarımızın hürriyet alanlarını kısıtlayan yasakları kaldırdık. Dünyayı tanıyan, ülkesini tanıyan, kendine güvenen bu gençlerimize onlara gönül edeceğimiz 2053 vizyonunu formatlamak için çokça daha çok hız bekliyoruz. 2023 için sakır sakır demeden başlık husus dolaşmaya var mıyız Benim karşımda şu anda muhafazakar devrimciler var. Ego muhafazakar devrimcilerle 2023’ü evelallah başarıyla bitireceğimize inanıyorum dedi.

ÇALIŞMANIZI VE AZMETMENİZİ İSTİYORUM

Gençlere seslenen Erdoğan, Hayallerinizden vazgeçmemenizi, kendinize inanmanızı, çalışmanızı ve azmetmenizi istiyorum. Geleceği zılgıt altında olan toplumların düştüğü hataya ülkemizin da sürüklenmesine izin vermeyeceğiz. Eş kurumunun korunması ve güçlendirilmesi ilkin atılmak amacıyla bu doğrultuda müstelzim temas soy tedbiri matlup, seçkin tür teşviki yapacağız. Gençlerimizi hayallerine çelişmez olmak üzere herhangi bir makule çabayı gösteriyoruz. Gümbür gümbür mevrut TEKNOFEST gençliğinin heyecanı bizi dahi sarıyor ve yılsonuna büyüklüğünde inşallah İstanbul, Ankara ve İzmir’de bile TEKNOFEST zirvelerini yapacağız dedi.

Share: