Karabük’ten kısa gücük

İl Umumi Sedir Başkanı Ahmet Sözen, Yenice ilçesinde devam eden asfalt çalışmalarını inceledi.

İl Umumi Meclis üyeleri Recep Tetik ve Uğur Karakul ile Derebaşı köyünde devam eden asfalt çalışmalarını inceleyici Sözen, İl Hususi İdaresi El ve Erişim Hizmetleri Müdürü Hür Bülbül’den bilgi aldı.

İncelemenin peşi sıra açıklama yapan Sözen, “Güçlü makine parkımız ve görmüş geçirmiş ekiplerimizin kalburüstü çalışmaları neticesinde karye yollarımızın standardını gelişigüzel güzeşte dönüş artırıyoruz. Derebaşı köyümüzde bitmeme eden asfalt çalışmalarında 3,8 kilometrelik bölümü tamamladık. Sunu kısa sürede çalışmalarımızı nihayete erdirerek konforlu ulaşımı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” diyerek konuştu.

“Kardeş Payı Projesi” kapsamında gerekseme sahibi hastalara giyecek yardımı yapıldı

Türk Kızılay Karabük Şubesi ile Karabük Yetişek ve Araştırma Hastanesi arasında imzalanan “Cömert Payı Projesi” kapsamında gerekseme sahibi hastalara elbise yardımı yapıldı.

Hastane başhekimi Nihat Yılmaz’ı mülakat eden Türk Kızılay Karabük Şubesi Başkanı Cemalettin Yavaşcı, yaptığı açıklamada, hastaneye ivedili antre yapan ve ameliyata alınması müstelzim gerekseme sahibi hastaların hele eşofman veya pijama takımı üzere kıyafetlere, çedik, bez kadar malzemelere gereksinim duyduğunu belirtti.

Hastanede yatan yahut denetleme altında tutulan çocukların dahi oyuncak ihtiyacı olduğunu kaydeden Yavaşcı, “Bu ihtiyaçların teminine bozuk başkanımız Özcan Büyükgenç zamanında başlanmıştı. Projemiz 4 yıldır olduğu gibi bugün birlikte devam etmektedir. Proje kapsamında gerekseme sahibi hastalarımızın ihtiyaçlarını Türk Kızılay Karabük İl Merkezi olarak karşılamaya devam edeceğiz.” dedi.

Share: