Karabük’te spor okullarından 10 bin öğrenci faydalanıyor

Karabük’te, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğünce 29 Haziran’dan itibaren başlatılan spor okullarından 10 binin üzerinde öğrenci yararlanıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, spor okullarının Karabük eşkâl ve ilçelerde tüvana bala ve gençlerin bilişsel ve sportif gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayarak yeteneklerini ortaya çıkarmak üzere hayata geçirildiği bildirildi.

Spor okulları ve sarih spor okulları çerçevesinde Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu ile spor salonlarında 16 branşta 64 çalıştırıcı ile 5-18 gözyaşı aralığının katıldığı kurslara 10 binin üstünde sporcunun referans yaptığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“10 binin üstünde sporcunun rekor başvurunun yapıldığı spor okulları kurslarına yeryüzü haddinden fazla irade 1040 sporcu ile uçan top branşı olurken, 757 sporcu ile cimnastik, 660 sportmen ile futbol, 628 sportmen ile basket ve sair branşlar takip etti. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı aracılığıyla hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi bunaltıcı rabıta ile bitmeme ediyor. İlk etapta takkadak ilkokul öğrencileri için 65 ilde başlatılan tayyareci aplikasyon, gelen talepler doğrultusunda 81 ile yayıldı. Antrparantez Bakanlığın, Türkiye’nin dört bir yanına nesir ettiği seyyar yüzme havuzları ile çocuklara ve gençlere yüzme imkanı sunuluyor.”

Share: