VİOP’ta fihrist kontratı güne yükselişle başladı

Ağustos vadeli endeks kontratı, arz faziletli 2.833,00 puanı görmesinin arkası sıra geçmiş normal seans kapanışının yüzde 1,3 üzerinde 2.827 seviyesinden muamelat görüyor.

Güzeşte seçenek benzeri durum izleyen fihrist kontratı, normal seansı yüzde 0,1 artışla 2.793,75 puandan tamamladı. Endeks kontratı, akşam ezanı seansında ise MEMLUK Tarz Bankası’nın (Fed) faiz kararının arkası sıra yükselişe geçerek yüzdelik 1,3 artışla 2.829,00 puana daha çok.

Son 41 yılın zirvesine çıkan enflasyonla alay malay delice tutumu ile dikkati çeken Fed, cemaziyelevvel da politika faizini 75 temel nokta artırarak yüzde 2,25-2,50 aralığına yükseltti.

Analistler, Fed Başkanı Jerome Powell’ın gelecek toplantılarda elan yumuşak adımlar atılabileceği mesajının piyasalarda risk iştahını artırdığını kaydederek, bugün gözlerin ÇAKER’birlikte büyüme başta oluşmak üzere aheste fen gündemine çevrildiğini bildirdi.

Elverişsiz zarfında ise Türkiye Cumhuriyet Şekil Bankası’nın yayımlayacağı Pahalılık Raporu ve TCMB Başkanı Ağma Kavcıoğlu’nun açıklamalarının yatırımcıların odağında düz aldığını nâkil analistler, 2. çeyrek bilançolarla birlikte departman ve pay bazlı ayrışmaların öne çıkabileceğini ifade etti.

Bugün sınırlı ortamında antrparantez soylu erki yürek endeksi ile haftalık mal ve vezneci istatistikleri, daraç dışında ise Almanya’da şişkinlik ve ÇAKER’da nema verilerinin takip edileceğini tamlayan analistler, maharet açıdan endeks kontratında 2.830 ve 2.855 seviyelerinin dayanım, 2.770 puanın bindi konumunda olduğunu söyledi.

Piyasalar Fed’in peşi sıra ESIR’nin büyüme verisine odaklandı

 

KKM hesaplarında 6 maaş vadeler doluyor: Getirisi 2’yi aşacak

 

Fed siyaset faizini 75 baz puan artırdı

 

Share: