Kahramanmaraş haberleri! Remzi Çayır: Vicdanı olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum

MİLLİ El Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, ” Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını dava edinenlere, Milli Defa Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan birlik insanlara buradan sesleniyorum 5 Teşrinievvel haset Kahramanmaraş’ta tığ bulunacağız. Bütün halkımızı oraya vakit kaybetmeden bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi anne ekseninden uzaklaştırma çabasını itiraz etmek için adalet istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum” dedi.

Milli Sefer Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, partisinin umumi merkezinde haftalık yorum toplantısı düzenledi. Çayır, emrihak fail Şişman Bağlanak Partisi Kurucu Umumi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü hakkında açılan davaları hatırlatarak, “Cemaziyelevvel Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun esas davası olmasa de taraf davalarından biri görüldü. Emre Karabağ isimli tıpkı yurttaş, gazeteci İsmail Gündüz ile 25 an ülfet yapıyor vaka esnasında. Savcılık bu bahis ile ilgilendiren bire bir iddianame hazırlıyor. Bahsi güzeşte adam mahkemede, böyle tıpkı konuşmayı yapmadığını, kanıt ediyor. İlgili mecra yani bildirişim mecrası daha önce verdiği raporda böyle aynı görüşmenin yapıldığını kayıtlarla mahkemeye sunuyor. Sonra aynı henüz bu bilgilerin ve belgelerin duruşma marifetiyle görülmesi amacıyla istemde bulunuyor. İlgili mecra 2 yıl bilahare bilgilerin saklanmadığını, bilgilerin imha edildiği ile ilişik görüş sarf ederek böyle bire bir belgeyi göndermedi. Göndermeyince ne oldu? Orada tanıdık ülkü ne efsus ki kapatıldı. Cemaziyelevvel davalardan tıpkı tanesi Sivas’ta kapatıldı. 5 Teşrinievvel 2022’de Kahramanmaraş Adliyesi’nde arakçılık davası görülecek. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast davası görülmeyecek. Böyle ayrımsız ülkü açılmadı. Hakeza bire bir sav şu dakika ne kamuoyu gündeminde ne yargının gündeminde. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasti ile ilgili rastgele etap atılmış değil” ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlu’nun helikopterden sökülen alet edevat ile ilişik tıpkı arakçılık iddianamesinin Göksun Adliyesi’nden Kahramanmaraş Adliyesi’hangi devredildiğini nâkil Çayır, “Sona doğru gelindi. Esasen azgın ürkütücü sıradan insafı ve vicdanı zorlayıcı tıpkısı mızıka olaylar zuhur ediyor. Konu ile alakası olmayan, hadiseyi bulandırmak için hangi kadar fotoğraf, ifade beyan varsa hepsi dosyanın içine konulmuş vaziyette. Yani esas ekseninden şu veya bu şekilde açmak üzere rastgele husus mamul vaziyette. Geçenlerde göreceksiniz birkaç hayat arakçılık davasından ötürü birkaç yılla cezalandırılacak ve bu dosya da kapatılacak. Belki kapatılması 2023 seçimlerinden sonraya bırakılacak. Sebebi mahsus, kamuoyunda sanki dava görülüyormuş resmi ve havası arz etmek amacıyla. Onun üzere buradan sesleniyorum hep Muhsin Yazıcıoğlu severlere. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sav edinenlere, Milli El Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan parçalanmamış insanlara buradan sesleniyorum. 5 Ilk Teşrin haset Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Hep halkımızı oraya vakit kaybetmeden bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi asıl ekseninden uzaklaştırma çabasını çıkıntılık etmek üzere adalet istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum” diyerek konuştu.

’30 EKİM’DE UMUDUN MEŞALESİNİ YAKACAĞIZ’

Umutsuzluğa lüzum olmadığını belirten Çayır, 30 Ekim’de Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 1’inci Gösterişsiz Kongre’ye belen ederek, “Biz buradayız, bayrağı kaldırdık ve milletin istikbaline ve hizmetine talibiz. 30 Ilk Teşrin’de Ankara’nın göbeğinde, Atatürk Spor Salonu’nda adaletin, liyakatin, üretimin meşalesini yakacağız. Velhasılıkelam umudun meşalesini yakacağız. Bunun üzere çalışmak lazım. Sizin sandığınızdaki altının tıpkı değeri yoktur. Ne antlaşma değerlenir bilir misiniz? İnsanlar ile buluştuğunda. Hepinizin aklında hikmet altınınız var. Ego herhangi bir antlaşma söylüyorum onlar babalarının evlerinde modern oyuncaklar ile çocukluklarını geçirirken tığ göze evinde eziyet altında çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirmiştik. Farkımız bu” dedi.

,

Share: