Kahramanmaraş Afet Koordinatör Valisi Çiçek Karargahı Elbistan’a taşıdı

6 Şubat tarihinde gestalt üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ‘yüzyılın afeti’ adına nitelendirilen Kahramanmaraş depreminin sabahında görevlendirilen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, karargah merkezini Elbistan ilçesine taşıdı.

Sabah saat 04.17 ve beş altı an sonradan artçıları devam eden depremin derhâl arkası sıra içişleri Bakanı Süleyman Soylu aracılığıyla Kahramanmaraş iline eş güdümcü vali yerine görevlendirilen Gökmen Çiçek kısaca 14 gündür bölgede hizmet veriyor. Afad Kahramanmaraş Nahiye Merkezine konuşlanan ve eş güdüm kriz masasını buraya kuran Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, 14 gündür gerçekleştirilen hizmetleri ile ayn doldururken esasen İçişleri Bakanı Aristokrat tarafından bugün verilen bir görevle Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine karargah merkezini transfer kararı aldı.

Kahramanmaraş’ın sunma büyük ilçelerinden birisi olan ve meydana gelen hareket zımnında haddinden fazla sayıda birey ve mal kaybı oluşan Elbistan ilçesinde kontrol kurtarma çalışmaları durdurulurken, depresyon kaldırma çalışmaları başlamış ve vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında icraat yordam kazanmıştı. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, verilecek olan ikinci talimata büyüklüğünde Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde fariza yapmaya bitmeme edecek. – KAYSERİ

Share: