Başbuğ Altay’dan üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerine bire bir destek elan

Konya Büyükşehir Şehremini Meram İbrahim Altay, üniversiteye hazırlanan ortaöğretim serencam derslik öğrencilerine verilen nakdi desteğin peşi sıra bu el bile sınava tedbir üstüne öğrencilere katkı sağlayacak kebir benzeri çalışmayı hayata geçirdiklerini açıkladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya genelinde üniversiteye hazırlanan ortaöğretim son derslik ve Yalınlık Lise 6, 7 ve 8. dönme öğrencilerine ulama sağlayacak heybetli tıpkısı terbiye projesini henüz hayata geçiriyor. Konya Büyükşehir Belediye Reisi Maksat İbrahim Altay, konuyla ilişkin gençlere seslenerek, “Konya Büyükşehir Belediyesi namına sizlerin henüz yaşayan yarınlara hazırlanmanız için gayretle çalışmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda verdiğimiz nakdi desteğin ardından şimdi de sizlere sınava tedbir üzerine yardım sağlayacak makro bire bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Şehrimiz yer sınırları içerisindeki şevket okulları ile Milli Yetişek Bakanlığı’na ilişkin hususi okullarda eğitim bilimi gören 23 bin ortaöğretim sonuç sınıf öğrencimize ve 7 bini çok kemiksiz ortaöğretim 6, 7 ve 8. gün öğrencilerimize üniversiteye hazırlıkta soy sağlamak amacıyla dijital terbiye desteğinde bulunuyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Haddinden Fazla istifham çözen öğrencileri sürpriz bekliyor”

Komutan Altay, “Örgün eğitimdeki lise akıbet dershane öğrencilerimize aktivasyon şifrelerini dağıtmaya başladık. 20 Aralık’a büyüklüğünde ‘digitalegitim.konya.bel.tr’ adresi üzerinden başvuru işleyen Peyda Lise öğrencilerimize ise şifrelerini SMS ile ileteceğiz. Çok istifham çözen ve sistemi sonsuz izleme fail arkadaşlarımıza birlikte maaş sürprizlerimiz olacak. Varlıklı muhtevalı ve sürdürülebilir olması itibarıyla sizlerin sınava tedbir sürecinizi daha mübarek geçirmenizi sağlayacak desteğimizin körpe olmasını rica ediyorum. Hepinize eğitim bilimi hayatınızda başarılar diliyorum. Yaptığınız temas alımlı çalımlı çalışmada yanınızda olduğumuzu unutmayın. Allah’a can olun” dedi.

Dijital olmasından belde yer dostu olan sistemde 17 farklı yayınevi, 921 betik, 350 bini fazla istifham ve hal videosu ile birlikte; canlı derslik, haftada 23 saat ibret, dinamik mesai programı, müdrike sükse seviyesi takibi, kullanıcıya hususi zorlukta sorular, telefondan, tabletten, webten, çokbilmiş tahtadan kullanma imkanı, eş anlı soru soran düzenli düellolar, Türkiye geneli denemeler ve sürpriz hediyeler bulunuyor. – KONYA

Share: