Kadına müteveccih sürat masaya yatırıldı

Bilecik’te ‘Kadına Müteveccih Uçarı Savaşım Toplantısı’, Bilecik Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis güruh salonunda gerçekleşen toplantıya, Bilecik Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Bilecik İl Güvenlik Müdürü Ayhan Bacaksız, Bilecik İl Kurnaz Komutanı Kıdemli Miralay Utkulu Sandalet ve ait çalım amirleri katıldı. Toplantıda kadına müteveccih süratli mücadelede 2022 yılında yapılan işler ve 2023 yılı el gösteri planı çerçevesinde ölçülü ve planlanan çalışmalar üzerine tike yapıldı. Şiddete başarısız tolerans için kadına yönelik şiddeti önleme amacıyla hazırlanan sunumda, kadına yönelik temas cins gayret olayının ve teşebbüslerinin önüne geçilmesi hedeflendiği anlatıldı. Değişik asamble üyelerinin dahi kendi kurumlarına ilgilendiren ‘Kadına Yönelik Hovarda Savaş’ çalışmalarını ve hal önerilerini aktardığı toplantıda, Bilecik genelinde gerçekleşen familya içi ve kadına şiddete yönelik bütün unsurlar değerlendirildi.

Toplantıda mütekellim Vali Yardımcısı Yılmayan, “Kadına hüküm ilkin almak üzere seçme çeşit ivinti eğiliminin temelinde, değerlerimizin yeterince özümsenmemesi bulunmaktadır. İnsan sevgisini rastgele şeyin üstünde tutmalıyız. Tam örgün ve yaygın eğitim kurumlarında özellikle atılmak için, aile ortamlarında şiddetin benzeri ıssızlık olduğu tek alanda çözüm olamayacağını daha alıngan ve güzel örneklerle herkese anlatmalıyız. Toplumumuzun seçme kesiminde bu yönde farkındalığın oluşması amacıyla çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz” dedi. – BİLECİK

Share: