Dünyadaki En Değerli Taş Elmas

Elmas dünyadaki en değerli taştır. Sert bir malzemedir ve birçok farklı rengi vardır. Bir pırlantanın rengi, orijinal mineralinin rengine bağlıdır.

Elmas şekilleri:

Yuvarlak, zümrüt, armut biçimli, markiz, yastık kesim, oval

“Elmas” kelimesi, yenilmez veya yenilmez anlamına gelen “adamas” kelimesinden gelir. Kelime aynı zamanda ışık veren veya aydınlatan iki parlak uç anlamına gelen Latince “diades” kelimesinden türemiştir.

Yüzük. Bir sözün, nişanın ve sonsuz aşkın sembolüdür. Bu, yüzüklerin altın ve gümüş gibi farklı malzemelerden gelmediği anlamına gelmez. Alacak paranız varsa, elmaslar gitmenin en iyi yoludur.

O elmas için büyük paralar harcamak istemiyorsanız, altın ve gümüş seçimimize bir göz atın. Küpelerimiz, herhangi bir banka hesabını bozmadan kendinizi krallar gibi hissettirecek!

Küçüklerine yeni bir mücevher almaya karar verdiklerinde her ebeveynin aklında birkaç soru vardır – oğlumun veya kızımın sevdiği ve sevmediği şeyler nelerdir? Arkadaşlarının görünüşü nasıl? Yaşları kaç? Bu yüzük ne işe yarıyor?

Çocuk baskılı kolye ve bileklik seti

Herhangi bir çocuk için harika bir hediye olur!

Çocuk takıları, annelerin ilk çocuklarını satın almaları için mükemmeldir. Bu takı seti, her durum için harika bir hediye fikridir.

Takı, sevilen birine verilecek en yaygın hediye şeklidir. Bir isim içeren bir çocuk takı baskısı vermek çok güzel bir fikir.

Altın kolye ve platin Tektaş pırlantalı bir pırlanta Baget yüzük de mevcuttur.

Bu makale, Takı’da bulunan farklı yüzük türleri hakkında kısa bir giriş yapacaktır. İlk olarak, elmas yüzük var. Genellikle altından yapılır ve ortasında keskin, yuvarlak bir elmas taş bulunur. Bir de çoğunlukla mavi safir ve pırlantalardan oluşan safir yüzük var. Zümrüt yüzük, daha küçük elmaslar ve yakut veya mercan gibi renkli taşlarla çevrili bir zümrüt taşa sahiptir.

En değerli değerli taş yüzükler, safir veya turkuaz taşlar gibi sıradan taşlardan daha nadir oldukları için elmaslarla yapılır. Örneğin, böyle bir mücevher parçası için yaklaşık 80.000 USD’ye yakut kakmalı bir altın yüzük veya pırlantalı mercan kakmalı beyaz altın bir bileklik bulunabilir!

Bu, çocuklarınız için bir yüzük seti. Takılması kolay olacak şekilde tasarlanmış ve ek takı veya süslemeye gerek kalmadan yerinde kalacak altı altın bileşenden oluşur.

Moda bir görünüme sahip ama aynı zamanda pratik. Set, kot pantolondan resmi giyime kadar çeşitli giyim tarzlarıyla karıştırıp eşleştirebilmeniz için birçok tamamlayıcı parçaya sahiptir. Bu, 8 yaş ve altı çocuklara uyacak şekilde yapılmış bir kız çocuk yüzüğü setidir.

Elmas, renkli taşlar arasında en popüler olanıdır. Elmaslar ayrıca nişan yüzükleri ve diğer mücevher parçaları için en popüler değerli taştır.

Elmas, yüzyıllardır çeşitli biçimlerde bir mücevher parçası olarak kullanılmış ve son birkaç yılda popülaritesinde büyük bir canlanma görmüştür. Bugün, neredeyse yok edilemez doğası ve klasik tasarımı nedeniyle, bu imza taşı hala dünya üzerinde en çok satılan mücevherlerden biridir.

Elmas, “doğanın en sert kayası” olarak anılacak kadar saf olan tek bir karbon kristalidir. Doğal olarak, yerin derinliklerindeki volkanik aktivite tarafından yaratıldıkları için bazen “borular” olarak adlandırılan kayalar olan kimberlitte bulunur. Bu elmasları oluşturan kristaller yüzlerce ila binlerce fit uzunluğunda olabilir ve 60 pound veya daha fazla ağırlığa sahip olabilir!

Share: