Iyesiz köpeklerin saldırdığı siktirici Düş 24 dönem sonraları taburcu edildi

Konya’nın Ereğli ilçesinde iyesiz köpeklerin saldırısına uğraması sonucu yaralanan ve 23 Ağustos’tan bu yana tedavisi devam eden 8 yaşındaki çocuk taburcu edilerek evine uğurlandı.

Konya Şehir Hastanesi Yavru Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Amaç, gazetecilere, Imge’un kafatasında, karnında, sırtında ve kasıklarındaki dikişlerin tamamının alındığını söyledi.

Imge’un kırıcı bakımlarına evde devam edileceğini tamlayan Misyon, şöyle bitmeme etti:

“Imge Dermatoloji Polikliniğine gelmeye devam edecek. Bu süreçte gerek görülürse, plastik cerrahi kontrolleri de yapılacak. Şu zaman Umut’un neşesi, keyfi durumunda. en üst iki periyot geçmiş bala psikiyatri uzmanımız Imge’un durumunu değerlendirdi. Istimara sonucunda psikolojisinin bereketli, moralinin durumunda olduğunu ve merhem tedavisine lüzum olmadığını söyledi. Düş’un acı bakımları evde tedavi edilebilir düzeye geldiği üzere zaman taburcu ediyoruz.”

Süfli Umut ise eve gidince kuzenlerini yok etmek istediğini, ahırlarındaki bala hayvanları geçindirmek istediğini dile getirdi.

Barbaros Mahallesi’nde 23 Ağustos’ta sahipsiz köpeklerin saldırısıyla baş, dal, kıç ve mütenevvi bölgelerden yaralanan Imge’un, tedavisine Konya Kent Hastanesinde başlanılmış, çocuğun tedavisine ayrımsız süre kısık hizmet ünitesinde uyutularak devam edilmişti.

Share: