Martir öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adı Edremit’teki firez kompleksinde yaşatılacak

Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’birlikte PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Sert’ın adı, Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir ekin kompleksine verildi.

Dik’ın ismi, liseyi okuduğu Edremit’te restore edilen bozuk uray binasında hizmete açılan ekin merkezinde yaşatılacak.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Aslan, gazetecilere, ilçeye derece katacak haddinden fazla cesim benzeri esere imza attıklarını söyledi.

Martir hoca Şenay Aybüke Yalçın’ın adını yaptıkları hars kompleksinde keyiflendirmek için sedir kararı aldıklarını belirten Arslan, “Burasının adı Atatürk Bilgisizlik Merkezi olmakla bu arada Şehit Sarıklı Şenay Aybüke Dik Kültür Karmaşa adına birlikte Edremit’e hizmet edecek. Onun üzere dahi antrparantez onurluyuz, mutluyuz, gururluyuz.” dedi.

Arslan, bu merkezde çalgı aleti, fotoğraf, nutuk, ortaöğretim ve darülfünun tedbir, ecnebi anahtar girmek üzere herhangi bir makule eğitimin verileceğini anlattı.

Kompleksin Edremit’in marka değerine makro bir katkısının olacağını dile getiren Arslan, “Ekin ve sanata çokça koca katkılar sağlayacak.” diye niteleyerek konuştu.

Share: