İngiltere’de hükümet Grenfell yangınında eksiklikleri olduğunu akseptans etti

İngiltere Topluluklar ve Yerel Yönetim Bakanı Michael Gove, 2017’de 72 kişinin hayatının kaybettiği Grenfell yangınında hükümetin eksiklikleri olduğunu kabul etti.

İngiltere’de 2017’de 72 kişinin hayatını kaybettiği Grenfell yangını ile ilişik İngiltere Topluluklar ve Yerel Yönetim Bakanı Michael Gove, açıklamalarda bulundu. Gove, inşaat yönetmeliklerindeki eksikler ve yönetmeliklerin müteahhitler tarafından istismar edilmesi dolayısıyla Grenfell yangınında hükümetin eksiklikleri olduğunu ve kısmen mesul olduğunu aktardı. Gove, yapım yönetmeliklerinin allahsız insanların trajediye kez anahtar şekilde istismar etmesine müsaade verecek kadar kavisli ve belgisiz olduğunu aktararak, “Grenfell’e hangi olduğuna bakarsanız, birçok faktör olduğunu düşünüyorum. Ancak olur, hükümetin şişko kendisine bazen sorumluluklar alması gerekiyor dedi. İhmalkar bire bir sistemi yönetmekle onu etkin kendisine işletmek beyninde ayırt olduğunu nâkil Gove, “Yapı düzenleme sisteminin akıllıca olmadığı inkar edilemez aynı kapsam” dedi. Grenfell yangının azılı tıpkısı ağlatı yerine nitelendiren Gove, genişlik kilolu binaları, 18 metreden tafsilatlı olanları güvenli ağıl getirmenin cesim tıpkı süreç olduğuna dikkat çekerek, haddinden fazla aşkın güvenli sıfır binanın hala iyileştirici çalışmalara ihtiyacı olduğunu vurguladı.

İkinci Acun Savaşı’ndan bu yana İngiltere’deki bildirme ölümsek konut yangını

Başkent Londra’nın batısında düzlük düz 23 bükülmüş içtimai basamak bloğu olan Grenfell Tower’da Haziran 2017’de bir dairedeki buzdolabında meydana mevrut cıvıltı arızası zımnında cuşiş eski, binanın aut cephesine sonradan kurup takma edilen yanıcı özellikteki şümul sistemi yangının hemencek büyümesine sebep olmuştu. Yangında 72 birey hayatını kaybederken, yangının arkası sıra amme soruşturması başlatılmıştı. Grenfell’in yenilemesinde ve idaresinde çokça sayıda hatanın bulunmasını sağlayan anket ile yüzlerce binanın analog kaplamalara ehil olduğu ortaya çıkmıştı. söz konusu ateş ayrıca İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana İngiltere’de aynı konutta sâdır bildirme ölümsek cuşuhuruş adına kayıtlara geçmişti. – LONDRA

Share: