Icra Vekili Çavuşoğlu, BAE’li ve İspanyol mevkidaşlarıyla ile görüştü

– Vekil Çavuşoğlu, BAE’li ve İspanyol mevkidaşlarıyla ile görüştü

YENİ DELHİ – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’üstelik Mürekkep Gündüz Feneri Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ve İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak amacıyla bulunduğu Hindistan’ın başkenti Eskimemiş Delhi’de temaslarını sürdürüyor. Vekil Çavuşoğlu, Mürekkep Zenci Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed Desise Nahyan ile ziyaret gerçekleştirdi. Içtimai iletişim araçları hesabından görüşmeye ilgili açıklama işleyen Bakan Çavuşoğlu, “Müttehit Zenci Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed ile konuşu iş birliğimiz özellikle girmek üzere düet ilişkilerimizi ele aldık. Yer Sarsıntısı dayanışmaları amacıyla müteşekkiriz” ifadelerini kullandı.

Vekil Çavuşoğlu, temasları çerçevesinde İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares ile dahi ayrımsız araya geldi. Icra Vekili Çavuşoğlu, NATO genişlemesi ve Ukrayna’daki akıbet durumun ele alındığı görüşmede, deprem dolayısıyla Türkiye’ye desteklerinden periferi Albares’e teşekkür etti.

Share: