CHP’li Bekaroğlu: “Kızılay, yararlı kurumu olmaktan çıkarılmış, top bire bir ticari hava haline getirilmiş”

CHP İstanbul Mebus Mehmet Bekaroğlu, Türk Kızılayın ayrımsız ticari pres haline getirilerek hayır kurumu olmaktan çıkarıldığını encam sürdü.

Bekaroğlu, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Türk Kızılayın, arsıulusal kimliği olan ve tam dünyaca maruf ülkenin milli, insani müzaheret kuruluşu olduğunu söyledi.

Türk Kızılayın ağırlık durumda olan insanlara karşılık beklemeden halk uzatan aynı çekicilik kendisine bilindiğini ifade eden Bekaroğlu, “Bu ahali milletin elidir. Yer yoksul olan yaşama dahi yeri geldiğinde bu kuruma müzaheret kıymetiharbiye. Bu kurumun gelmiş olduğu akıbet nitelik maatteessüf yer sarsıntısı zımnında milletin önüne serildi. Kızılay, yararlı kurumu olmaktan çıkarılmış, top bir ticari kurum haline getirilmiş. Bu kapsamda Kızılay, aynı holdinge dönüştürülmüş ve 12 ortaklık bu holdinge angaje, ticaret yapıyor.” dedi.

Bekaroğlu, seçimlerden sonradan önceki namına Türk Kızılay meselesine ahali atacaklarını, bu meselenin eksantrik hiçbir iş ile karşılaştırılamayacağını sözlerine ekledi.

Share: