Hollanda’daki yardım gecesinde Neşet Ertaş türküsü okuyan Karsu, herkesi gözyaşlarına boğdu

6 Şubat’ta şekil üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde tehlikeli yıkımlara illet oldu. Suriye ve Türkiye’birlikte binlerce kişinin ölümüne illet olan depremlerin peşi sıra Hollanda’da depremzedelere yardım amaçlı 2 saatlik eş iz yapıldı. Gecede depremzedeler için 88 milyon 921 bin 469 euro toplandı.

TÜRKÜ PERFORMANSI GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Hollanda’da dinamik Türk kökenli şarkıcı Karsu’nun Hatay’daki 10 akrabası depremde kaybetti. Günlerdir yaşadığı üzüntüyü paylaşan hanende, Hollanda’daki müzaheret gecesinde konser verdi. Karsu Dönmez, deli dolu yayında Neşet Ertaş’ın, “Gönlüm bilcümle seni arıyor, neredesin sen?” ünlü türküsünü seslendirdi. Karsu’nun performansı geceye gelenleri gözyaşlarına boğdu.

ŞARKIYI DEPREMDE ÖLÜM FAIL KUZENİ İÇİN SÖYLEDİ

Karsu, depremde kaybettiği kuzeninin, kendisine ulaşamayınca telefonuna, “Neredesin sen?” diye niteleyerek ünlü tasavvur bıraktığını anlattı. O nedenle kuzeni ve depremde kaybedilenler anısına bu türküyü seçtiğini söyledi.

HADİSE: ACIMIZ BÜYÜK

Yardım gecesine katılan şarkıcı Hadise ise “Acımız balaban, tahakküm günlerden geçiyoruz ama aynı olunca gördüğünüz kabilinden rastgele şeyi başarabiliriz” dedi.

İŞLETMELER GÜNCE HASILATINI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADI

Toplanan bağışların, kampanyayı yürüten 11 millî ve arsıulusal STK aracılığıyla Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin gıda, akarsu, merhem ve barınma ihtiyaçları amacıyla kullanılacağı vurgulandı. Hollanda Başbakanı Mart Rutte üstelik Twitter’dan paylaştığı videoda insanları Giro555 kampanyasına katılmaya çağırma etti. Kampanyaya arkalamak amacıyla binlerce işletmenin o tarihli hasılatını depremzedelere bağışladığı kaydedilen açıklamada, çokça sayıda konuşma eserinin küşade artırmayla satılarak gelirin Giro555 yerine yollandığı tabir edildi.

Share: