Hisarcık İlçe Müftülüğü’nden deneme paylaşımı programı

Hisarcık İlçe Müftülüğü’nce 2022 gösteri planı çerçevesinde kült görevlilerinin mütekait personelin tecrübesinden istifade edebilmesi için deneyim paylaşımı programı düzenlendi.

Programda Kütahya emekli toprak vaizlerinden Alaaddin Özkanat yaptığı sunumunda, uzun müddet hem muallimlik, hem vaizlik yaptığı dönemlerde dine zahir hizmet edildiği, sıkıntılara kuşkusuz katlanıldığı ve o teessürat neticesinde bugünkü bayındır, evire çevire, herhangi bir çeşit imkanın olduğu şartlara ulaşılmasına anahtar olduğunu dile getirdi.

Programda, bugünkü domuzuna ve her soy donanımın olduğu şartlarda hizmetin hakkını vererek daha evire çevire bakım yapılması gerektiği üstünde duruldu. Ayrıca İslam’ın elan doğru, esaslı olarak anlaşılıp gençlere ulaştırılması üzere din görevlerinin sakır sakır demeden var güçleriyle çalışması gerektiğine aksan yapıldı.

İlçe Müftüsü Sebahattin Akyol, iyice tecrübelerini kendileriyle paylaşan zahmetli il vaizi Alaaddin Özkanat’a ve programa katılan ilmek görevlilerine teşekkürname etti – KÜTAHYA

Share: