Kazakistan’ın istiklal haset Kütahya’da coşkuyla kutlandı

Kazakistan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 31’inci yıl dönümü, Kütahya’da coşkuyla kutlandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ‘DPÜ) Kazakistan Öğrenciler Topluluğu ve Kütahya Belediyesi teşrikimesai ile planlı “Kazakistan Cumhuriyeti Istiklal Haset” kutlama programına Şehremaneti Komutan Yardımcısı Abdullah Damcı katıldı.

Programda konuşan Kütahya Belediye Başbuğ Yardımcısı Abdullah Damcı, “Türkiye Cumhuriyeti ve Kazakistan Cumhuriyeti kardeştir, kardeşten öte candır. Bizler tıpkı çınar ağacının dalları kabil gelişigüzel büyüyen, gelişigüzel yeşeren tıpkı milletiz. Köklerimiz benzeri, acılarımız bir, sevinçlerimiz birdir. Haliyle kardeşimiz Kazakistan’ın bu anlamlı ve hümayun gününde muammer olduğunuz heyecanı ve mutluluğu paylaşıyor, tam Kazakistan yurduna saygılarımı sunuyorum” diyerek konuştu.

DPÜ Kazakistan Öğrenciler Topluluğu Başkanı Doç. Dr. Erdal Aday, Prof. Dr. Asem Nauşabayeva Hekimoğlu, Doç. Dr. Vecihi Âlem Fuat Hekimoğlu, Doç. Dr. Cantürk Caner’in tebrik konuşmalarının ardından çalgı dinletisi ve anadan görme dans gösterilerinin sunulduğu programa çokça sayıda öğrenci birlikte iştirak etti. – KÜTAHYA

Share: