Şifahane amacında dudak eylemi

Sayrılarevi yolunda kenar eylemi

ARDAHAN – Ardahan- Göle karayolunda duble defa çalışmaları sona ererken, sayrılarevi kavşağının kaldırılmasına vatandaşlar reaksiyon gösterdi.

İnönü Mahallesi ile Sugöze köyünün kesiştiği noktada toplanan tıpkı kadro vatandaş, Ardahan-Göle karaca yolundaki icraat sırasında şifahane kavşağının 2 kilometre ileri yapılmasına tepki gösterdi. Vatandaşlar, TOKİ konutları, Güven ve Yurtlar Kurumu ve hastaneye yükselmek üzere yolun uzadığını encam sürerek, mağduriyetlerinin giderilmesini rica etti.

Sugöze Köyü Muhtarı Yüksel Şentürk, “Burada arızi geçidi yok. Sayrılarevi yolunu kullanarak hastaneye gezmek talip vatandaşlar demincek 3,5 kilometre ileriden kesilmek zorunda. Kat yapım çalışmaları yapılırken buraya kenar konulması amacıyla karayolları kesim müdürlüğüne istida verdik ama değer vermediler. Deminden tahminî 3,5 kilometre defa uzadı” dedi.

TOKİ Dalavere Başkanı Sebahattin Hanoğlu ise, “Burada gidiş geliş kazaları kaçınılmazdır. Köylerden gelip marketlere giden insanlar ölümle büyüklenme buruna. Bu nedenle taraf defa ve sinyalizasyon yapılmasını istiyoruz. Kazaya meyilli bu yolda gidiş geliş kazası olup ölümle sonuçlandıktan sonradan ilaç aranmasın. Bu sorunu fasletmek amacıyla uğraşmamız lazım” dedi.

Share: