Hayırperver, “Kastamonu adaylığım söz konusu bile gayrimümkün”

Karabük Belediye Reisi Rafet Yardımsever, adaylığı ile ait çıkan haberlere ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Hayırperver, kendisinin mebus adaylığı kabil benzeri düşüncesinin katiyen olmadığını anlatım ederek, “Ego aynı yere müştehi filan değilim. Adayda değilim. Düşünmüyorum ama erken konuşmakta akla yatkın değil, çünkü bizim tıpkı parçamız da politika. Bağımlı tığ daha çok siyasetin içerisinde, Karabük’e hizmetle ilişik noktalarda ömrümüzün sonuna kadar olacağız. Ben milletvekili evet de belediye başkanı olayım evet dahi olmayayım tek husus ayırt etmez, Karabük’ün meseleleriyle sonuna kadar ilgileniriz. 12 yıldır çokça fena hâlde hizmetler yapıyoruz. Herhangi Bir şeyden ilk göz açılarını değiştirdik. Ihtimal Karabük’ün belli ayrımsız kesimi akseptans etmez amma yapmış olduğumuz hizmetlerle bölgemizi etkiledik. Çok arkadaşımız geldi çalışmalarımızı inceledi. Kimilerine üstelik projelerimizi verdik. Şurası istekle adına söylüyorum benim milletvekili adaylığı diyerek ayrımsız düşüncem namevcut, bahis konusu bile değil. Fakat dediğimiz gibi bizim işimizin ayrımsız kısmı birlikte siyaset. Son zaman ne olacak bilemem. Benim isteğim dışında aynı karar verilirse buna bile aynı özdek diyemeyebilirim” dedi.

Bu zamana büyüklüğünde MHP dışında yöntem yapmadığını, yapmayı bile düşünmediğini belirten Vergili, “Düşünseydim yapabilirdim. Zamanında bize YANLIŞSIZ Parti’den üstelik öneri geldi. Ego kendilerine bizim yerimizin MHP olduğunu söyleyerek tatlılıkla karşılamalarını arzu ettim ve onlarda bizi anlayışla karşıladı. Fakat partimiz bire bir karar alırsa, farklı tıpkı usul uygularsa ve seçime baş başa girilecek derse ben o kadar doğrultusunda debi ederim. Bunu seçim kampanyası amacıyla söylüyorum, aday olurum anlamında söylemiyorum. Benim Milliyetsever Akıntı Partisi dışında benzeri siyasetim evet da intihap çalışmam olamaz ancak Genel Başkanımızın aldığı kararlara üstelik uymak mecburiyetim vardır” diye niteleyerek konuştu.

“Hakeza bir öz olması söz konusu dahi değil”

Son günlerde memleketi Kastamonu’dan namzet olacağına dayalı ortaya atık iddialara de yanıt veren Vergili, Kastamonulu olmaktan gelgel duyduğunu, ancak maddi ve manevi herhangi bir şeyini Karabük’te kazandığını kaydetti.

“Benim Kastamonu’de siyasa yapacağımı, saylav evet üstelik şehremaneti başbuğ adayı olacağımı filan konuşmak hoşur abes benzeri molekül” diyen Iyilikçi, “

Elimizden geldiği kadarıyla Kastamonu’nun ilçelerine katkıda bulunuyoruz. Ama Zonguldak ve Çankırı’nın ilçelerine da bindi oluyoruz. Antrparantez Çankırı’evet elan fazla bindi veriyoruz. Tığ benzeri yörenin insanlarıyız ve elimizden geldiği büyüklüğünde bindi oluyoruz, bu bile gayet normal tıpkısı molekül. Bizim ayrımız gayrımız bulunmayan ama benim Kastamonu adaylığım olabilecek aynı belki değil. Kastamonu’da ilin sorunlarını bilici haddinden fazla zer arkadaşlarımız var. Haddinden Fazla nadir tıpkısı şehremaneti başkanımız var, özveriyle etkin teşkilatları var. Kastamonu, yeryüzü şişman belediyeleri kazandığımız bir valilik. Deminden bu büyüklüğünde muvaffakiyet varken, bu büyüklüğünde efor sarfiyat etmiş ve siyasette Kastamonu’yu ayrımsız yerlere taşımış arkadaşlarımız varken bizim ismimizin geçmesi bana biraz abus geldi. Böyle aynı öz olması söz konusu da değil. Ora benim memleketimdir, elimden gelen tıpkı madde varsa şahsım namına yapmaya hazırım, amma benim siyaseten oraya yapacak tek şeyim namevcut” ifadelerine yer verdi. – KARABÜK

Share: