Habermetre, hayvanların sorunlarına kaygısızca kalmayan “Efsanevi Dostu” markaları raporladı

Habermetre, temas dönme sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem bile tıpkı deri mamaya ihtiyacı olan canlılar amacıyla geliştirdikleri sosyal yüklülük projeleri ile çıkmaz hayvanlarının dirim koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına yardım sağlayan “Hayvan Dostu” markaları inceledi.

“Hayvan Dostu” markalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Zavallılık ve İlgisizlikten Esirgeme Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Siper Derneği üzere hayvanlara yardım eden kuruluşlar ile gelişim birliğine de giderek çokça sayıda kâr sağlayıcı projeler geliştirdiler. Projelerin ana başlıkları ise, “sokakta ve efsanevi barınaklarında faal canlılara çaça bağışları”, “kedi ve köpek evleri yapımı” ve “otama ihtiyaçlarının karşılanması”na yönelik destekler kendisine öne imdi.

“Efsanevi Dostu Markalar” ve Servis Edilen Basın Bültenlerine Dayalı Bilim Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Sokak Hayvanlarıyla Akilane ve Sakıncasız İletişim Kurma” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç eliyle geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin mobil uygulaması ile fahri hayvanseverler, mahalle mahalle tam şehrin sokak köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Kapik eğitmeni Gamze Aral eliyle sunulan “Köpeklerle Akıllıcasına ve Sakıncasız İletişim” eğitiminde, köpeklerle mıhlı benzeri iletişim kurulması amacıyla tanışıklık simultane ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Eğitim Bilimi sonrasında ise Koçtaş vasıtasıyla sağlanan kedi-kapik kulübeleri kollar tarafından boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Nöbet Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve kamu canlılara olan sorumluluğu seçkin antlaşma dolay planda tutan Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı hamam aynı yuvada geçirmeleri için 50 noktada köpek kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik yâran amacıyla #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın itici havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya çalışan kedileri kurtarma fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Canlılık, sokak hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Çıkmaz hayvanları sevimsiz havanın bile etkisiyle eşya ve su bulmakta zorlanıyor. Uludağ Ruh, bakım bölgesinde kayran düzlük Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki emanet dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri amacıyla başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu yıl dahi sürdürüyor. Proje kapsamında tüm muamele merkezlerinin uğrunda bozulmamış mama ve su kapları bulunduran şirket kedi, kapik ve kuşların besinsiz kalmaması üzere çalışıyor.

Bien’den minik patilere “kedi evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde mevrut şirketleri ortada yer alan Bien, soğuk şita şartlarında sokakta hareketli kedilerin barınma ihtiyaçları amacıyla Türkiye’nin ciharıyek yanına 1000 skor kedi evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar çıkmaz hayvanları için çaça kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in çıkmaz hayvanlarının tagaddi, tahaffuz ve sahiplendirme konularına çözüm giysi için Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin akıbet fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Baytar Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalman vasıtasıyla yaklaşık 750 çocuğa domestik hayvan davranışları ve bakımının birlikte sokak hayvanlarıyla ilgilendiren farkındalık eğitimlerinin verilmesinin ardından semavi plastik kapak cem programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken gökçe kapaklar üstelik çıkmaz hayvanları üzere dönüştürüldü ve 35 sayı çaça kabı elde edildi. Çaça kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla birlikte çıkmaz hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo sıhhat taşıyor – 1 Küçük Ay

MNG Kargo, barınaklarda kıvrak bakıma muhtaç hayvanlara cümle bindi olabilsin diyerek yardım düzenlemek isteyen müşterilerinin gönderilerini yüzde 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, varış adresi hayvan barınağı olan arkalama gönderilerini tamlık şubelerden indirimli adına gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Ameliye ve Dayanabilen Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Gücük Ay

Koçtaş, soğuk ve karlı kış günlerinde sokak hayvanlarını ısıtacak ameliye kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız üzere dayanabilen kulübeler yazmak isteyenler aradıkları bütün detaylara Koçtaş Hayat Dolu Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Günü’nde Kalpler Çıkmaz Hayvanları İçin Atacak – 10 Küçük Ay

iyzico, Sevgiler Haset’nde dürü yerine alınan fakat elan sonraları bakılamayarak sokağa terk edilen yerli hayvanlarla ilişkin ayrımsız kampanya başlattı. Bu Sevgililer Günü’nde kalplerimizin çıkmaz hayvanları için atsın diye niteleyerek Ahbap ile gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye genelindeki barınaklara çaça bağışı yapılıyor. iyzico, 1 titrem abla bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Acun Kedi Günü’hangi özel bergüzar kampanyası – 14 Küçük Ay

n11.com, 17 Küçük Ay Dünya Kedi Haset’hangi hususi patili dostları bahtiyar edecek bir hediye kampanyası düzenliyor. 17 Gücük Ay’a (2022) büyüklüğünde n11.com’dan 1 TL ve vücut alışveriş eden kül kullanıcılar, patili dostlar için iskontolu fiyata verilen mamaları Türkiye Hayvanları Esirgeme Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Küçük Ay

Koçtaş, havaların pir soğuduğu bu günlerde kül pisik, köpek mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Küçük Ay 2022 tarihleri ortada 40’a varan indirim kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Şubat Kediler Günü kapsamında özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya üzere iri iller oluşmak amacıyla 96 mağazasında, Koçtaş Genel Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde kedi evleri konumlandırıyor. Koçtaş ayrıca, efsanevi dostlarımız amacıyla çaça desteği bile sağlıyor.

Tetra Duru ve Bana Ayn Kulak Ol Derneği sokak hayvanları üzere el ele verdi – 15 Şubat

Dünyanın önder azık işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Safi, sürdürülebilir bire bir acun amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Tetra Duru meşrubat kartonu atıklarından üretilen pisik ve kapik evleri Bana Ayn Kulak Ol Derneği’nin desteği ile çıkmaz hayvanlarına barınak olacak. Seçme kalem çekicilik şartına dayanacak şekilde yapım edilen kedi ve köpek evleri ilk etapta Giresun, Muş ve İstanbul’dahi onlarca çıkmaz hayvanının dondurucu kış günlerini korunaklı tıpkı yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Dostlar İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Gücük Ay

Patili dostlarımızın hayat koşullarını düzeltmek amacıyla çalışmalarına bitmeme eden Nestlé Purina PetCare, evcil hayvan bilimi üzere uygulayım bilimi ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen konkur ile efsanevi dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu sene 12-13 Mayıs tarihleri arasında Barselona’birlikte gerçekleştirilecek etkinliğin son başvuru tarihi 18 Küçük Ay 2022.

Hepsiburada’dan Acun Kediler Haset’nde HAYTAP’a anlamlı bindi – 17 Küçük Ay

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Küçük Ay Dünya Pisik Haset üzere Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP ile halk ele vererek çıkmaz hayvanlarına dağıtılmak için bütün 50 bin günce öğüne denk mevrut 2 titrem mama bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Küçük Ay

17 Küçük Ay Acun Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında ilkin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük iller girmek için 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda kedi evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu hususi günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş antrparantez, efsanevi dostlarımız için abla desteği de sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri sokak hayvanları ve çandır hayatı için doğaya yiyecek bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, güçlü coğrafyada cümbüş arızalarını gidermede büyük ceht harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede etken olan kar yağışı zımnında yiyecek bulmakta yüklülük tüvana aşılanmamış hayatı ve çıkmaz hayvanlarını beslemeyi da boşlama etmiyor. Hayatiyet arızalarına giden ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar üstüne sererek hayvanların beslenmesine apotr oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 April

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlamaya bitmeme ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER aksiyon birliğiyle yürütülen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’de bulunan üç efsanevi barınağına bindi sağlandı. Sokak hayvanlarının tagaddi ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri üzere mukteza afiyet cihazlarının gerçekleştirme edildiği proje kapsamında bugüne büyüklüğünde binlerce sokak hayvanının hayat şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 Nisan

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Çeltek illerinin zindelik tevzi hizmetini sağlayan OEDAŞ, çıkmaz hayvanlarına yönelik projelerine bitmeme ediyor. 2021 yılında başlattığı “Duygusal Yâran” projesi ile sokak hayvanlarının çaça ve otama ihtiyaçlarının karşılanmasına bindi olan OEDAŞ, 4 April Acun Sokak Hayvanları Haset zımnında anlamlı tıpkısı çalışmaya elan imza atarak, depolarında mevcut hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’ne Özel Mama Bağışı – 4 Nisan

Doğaya, çevreye ve tüm canlılara olan sorumluluğu gelişigüzel ahit ön planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın tagaddi ihtiyaçlarına arkalamak üzere sabık sene hayata geçirdiği kulübe ve çaça kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Antrparantez, 4 April Acun Çıkmaz Hayvanları Haset’ne hususi Ahbap Derneği aracılığıyla abla bağışında bulundu.

ZUBİZU Bergüzar Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Müzaheret Edin! – 4 April

ZUBİZU, patili dostlarımıza kebir bire bir bindi keşfetmek için HAYTAP ile bire bir araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları hediye puanları mamaya dönüşüyor. “4 April Acun Sokak Hayvanları Himaye Günü” kapsamında HAYTAP iş birliği ile hayata geçirilen ve Nisan kocaoğlan (April 2022) sonuna kadar sürecek kampanyada, ihsan puanlardan toplanan mama yardımının 20’si büyüklüğünde ekstra çaça yardımını de ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

PınarOnline’dan Dünya Sokak Hayvanları Haset’nde Haçiko’ya 750 kg mama bağışı – 5 April

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını devam ettirmeye müteharrik dostlara ulaştırılmak üzere Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Siper Derneği’ne (HAÇİKO) 750 kilo çaça bağışında bulundu.

Rüzgâr Bear, Patili Dostlara Mono App ile bindi oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı sosyal takı projeleri ile destekleyen Bad Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak seçme ahzüita amacıyla hayvan barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Mama Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, iyesiz çıkmaz hayvanlarına bindi amacıyla HAYTAP ile oylumlu tıpkı iş birliği gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdiği ödül puanları çaça yardımına çevrildi. ZUBİZU da toplanan mamanın 20’si kadar eklenmiş mama yardımı yaparak 1 titrem abla toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs günü Reşadiye Ormanı’nda bikes hayvanat üzere topladıkları mama ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG hareket birliğiyle plastik atıklar sanat eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, sanatkâr Hazar Karayazgan küratörlüğünde kasaba ve hayvan haklarına dikkati elde etmek üzere atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Dallar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Baytar Hekimler Derneği (KLIVET) iş birliği ile 4 April Dünya Sokak Hayvanları günü kapsamında çocuklara hayvan sevgisini ilkah etmek için KidZania’birlikte geçmiş demonte pisik evi atölyesi ve sonrasında Pedagog/ Edip Ezo Sunal ile Baytar Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Çevre Haftası’nda OEDAŞ projesi büyük rabıt gördü – 7 Haziran

Türkiye Belde Haftası çerçevesinde Eskişehir’de planlı etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Birey Dostu’ projesiyle rabıta topladı. OEDAŞ; Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde planlı 1-7 Haziran Türkiye Yer Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’birlikte gerçekleşen ve rate atılan temasının ele alındığı etkinlikte kayran düzlük OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atılan dikme direklerini sokak hayvanları için yuvaya dönüştürdüğü Can Dostlar projesi üzerine hikmet verirken, çocuklara üstelik kırtasiye seti bergüzar etti.

‘OPPO’yla Bile Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilo Abla Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Düş Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu ünlü isimlerin yerel hayvanlarının nesnel karşısına geçtiği ‘OPPO’yla Da Çekilemedi’ projesinde 945 kilo çaça bağışlandı.

Vaillant “Banal Akbabaları Himaye Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Natür Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana bitmeme fail Siktirici Akbabaları Koruma Projesi’nde yılın önce çeyreğinde esirgeme ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Bilyon Etap, Çıkmaz Hayvanları İçin 7 Titrem Mamaya Dönüştü – 21 Orak Ayı

Dünyanın adımları bağışa muhavvil evvel uygulaması Help Steps, kullanıcılarına sokak hayvanlarına yalnız girişim atarak destek olma fırsatı sunuyor. Esenlik ve iyiliği fikirli telefon uygulamasında aynı araya getiren Help Steps marifetiyle hayvanseverler şimdiye büyüklüğünde sokak hayvanlarına 16.8 milyar girişim bağışında bulundu. Kısaca 115 bin TL’lik maddi desteğe dönüşen adımlarla çıkmaz hayvanlarına 7 tondan fazla abla ve bakım desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Birey Dostlar” projesi ile sokak hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Orak Ayı

Osmangazi Cümbüş Dağıtım SERPMEK (OEDAŞ), ‘Birey Yâran’ isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında 3 binin üzerinde sokak hayvanının, aralarında tümör ve göz rahatsızlıkları kabilinden ameliyatlarının bile olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den fazla dahi kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Utkulu Yalman, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek üzere her yıl hareketlilik gösterdikleri ayrımsız ilde daha tedavi odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koç Topluluğu Çalışanları, Çıkmaz Hayvanlarıyla Kuma Bire Bir Yaşam Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Temmuz

Çalıştırıcı Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç eliyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin eğreti bakımevlerinde kalan ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi muntazır köpekleri Koç Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan bir festival düzenlendi. SemtPati Fest’te, sokak hayvanlarıyla akla yatkın iletişim ve üzeri dilinden, mesul efsanevi sahibi olabilmeye büyüklüğünde bir nice farklı konuda eğitimler, söyleşiler ve füru amacıyla uyumlu atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları üzere görüntü takanak – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antika Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri sokak hayvanları yararına Çesal Derneği’ne bağışlanacak.

Teleperformance teşrikimesai ile “Fon Fail Karınca Derneği”, cemiyet ve gezegen üzere çalışmaya bitmeme ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal sosyal sıklet vizyonuyla iş birliği yaptığı Manzara Eden Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Yetişek Vakfı (TEV) destekleri ile cemiyet ve gezegenin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla projelerini sürdürüyor. 4 sene boyunca eğitimlerine destek vereceği mektepli sayısını 50’ye çıkaran cemiyet, kurduğu teknoloji sınıfları ile eğitimde punt eşitliğine bindi verirken, canlılık gösterdiği illerde gönüllülerle gelişigüzel oluşturduğu Hayvanları Siper Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği amacıyla çalışıyor.

Vodafone Değme Husus Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Çıkmaz Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online aksata platformu Seçkin Madde Yanımda üzerinden bakir benzeri içtimai kampanya başlattı. Rastgele Özdek Yanımda’bile pet shop kategorisinde yapılan değme alışveriş sonrasında Bu Çaça Benden makineleri çıkmaz hayvanları amacıyla benzeri ten mama bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin bindi verebileceği kampanyayla benzeri yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, tıpkı yandan dahi sokak hayvanlarına abla sağlanacak.

Hepsiburada’dan Dünya Köpek Günü’nde HAÇİKO’ya Manalı Bindi – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO hisse senedi birliğiyle 26 Ağustos Acun Köpek Günü’nde sokakta yaşayan dostlarımızın 5000 öğünlük beslenme ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu ay patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” başlıklı kardeş kardeş serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’bile efsanevi hakları konusunda lazım yöneticisi oldukları STK’larla gerekse ferdî çalışmalarıyla aşina efsanevi hakları savunucularından müzisyen ve Ahbap Derneği Umumi Heyet Üyesi Haluk Levent ve HAÇİKO Derneği Müessis Başkanı gazeteci Dirlik Göz serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Ilkgüz

PepsiCo’nun önde gelen atıştırmalık markası Cheetos, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile alışılmamış ayrımsız kampanya başlatan Cheetos, kısaca 500 hayvanın mihman yuvalarını bulmalarına bindi oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan kestirmece 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden afiyet hareketi – 22 Eylül

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği sosyal sıkıntı projeleriyle toplumda fayda yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu yol birlikte Teknosa güvencesini ve tecrübesini haiz Preo ürünleriyle sıhhat hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında bala, gailesiz ve kadından, afiyet, kasaba ve patili dostlarımıza kadar ayrımlı konularda yoğunlaşan sivil topluluk kuruluşlarıyla hareket birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Teşrinievvel Hayvanları Himaye Günü’hangi özel proje – 28 Eylül

Rastgele yıl 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Haset’ne hususi olarak Türkiye’nin dört bir yanında bulunan mağazalarında ücretsiz çaça dağıtımı fail Gratis, bu yıl birlikte patili dostlar amacıyla benzeri proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu sene mağazalarında ücretsiz adına dağıtacağı abla paketlerine ilişik kendisine artık çıkmaz hayvanına ulaşılması için lider mobilite platformu Martı ile iş birliği gerçekleştirdi. 4 Teşrinievvel Hayvanları Esirgeme Haset’nde hem mağazalarda hem de Martı aracılığı ile 2’şer ton görünmek için toplamda 4 titrem ücretsiz mama dağıtılacak.

Getir’den çıkmaz hayvanlarına 1 milyon ten çaça – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır çıkmaz hayvanları üzere hayata geçirdiği çaça toplama projesinde bu sene “Patiye El Ver” diye 1 milyon anif balya mevrut 150 ton abla toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının bile desteğiyle toplanacak mamalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile Türkiye’nin dört bir yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

Migros, sokak hayvanları için 4.423 titrem gıda bağışladı – 1 Teşrinievvel

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliğinde 8 sene geçmiş başlattığı “Artan Tazeler Aşağılık Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 ton azık yardımı ile sokak ve orman hayvanlarının beslenmesine bindi veren Migros, 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Günü’hangi özel “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, bire bir paket mamayı evdeki birey dostları amacıyla alırken, bire bir paketi dahi sokaktaki minik dostlarımız için almaya davet ediyor. Migros, 9 Teşrinievvel tarihine kadar geçerli olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında yerel efsanevi abla ve aksesuarlarını yüzde 40 iskontolu yerine hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar üzere umut oluyor.

Herhangi Bir Pati Göçüm yolculuğu benzeri cilt mamaya dönüşüyor – 1 Ekim

BiTaksi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Dulda Haset kapsamında uygulama içerisinde meydan düz “Pati Göçüm” özelliğini kullanarak evcil hayvanıyla gezi yapanlar adına çaça desteği sağlıyor. 1-5 Teşrinievvel tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin aplikasyon menüsünde bilgilerim alanında “domestik hayvanım var” seçeneği üzerinden namına genişlik mümasil ve akıllıca taksi sürücüsü ile eşleşerek domestik hayvanları ile alay malay seyahat edebiliyor ve rastgele seyahat 1 cilt mamaya dönüşüyor.

Kalyon Ana Ortaklık’den Kimsesiz Hayvanlara Bindi – 2 Teşrinievvel

Var olduğu seçme alanda sürdürülebilir benzeri yaşamı esas kayran Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın kamu canlılarına katkıda bulunacak sosyal projelere imza atıyor. Kalyon Ana Ortaklık, 4 Ekim Acun Hayvanlarını Siper Haset kapsamında üstelik bikes hayvanların kontrollü üremeleri ve kaliteli yaşam sürmeleri üzere “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Arkadaş Hareketi projesinde mama desteği 45 tona ulaştı – 3 Ekim

Bacanak Hareketi’nin 7. yılında da sokak hayvanları amacıyla desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Himaye Günü kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri hayvan barınağı ziyaretinde 500 kg mama dağıtırken, 2022 yılı Eylül ayı bakımından CarrefourSA’nın sokak hayvanlarına mama desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a bindi – 3 Teşrinievvel

Enza Home, yerel hayvan tırmalamalarına cebin dayanabilen, dümdüz silinebilir güpür yapısına ehil Petra Koltuk Takımı’nın lansmanı kapsamında sosyal medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan dizge amacıyla HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Esirgeme Haset’nde kulübe ve çaça bağışı – 3 Ekim

4 Ekim Dünya Hayvanları Dulda Günü’nde, Türkiye ve bölgesinin reis e-ticaret platformu Hepsiburada, parçalanmamış içtimai kalın projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, efsanevi haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Siper Derneği (HAÇİKO) ile birlikte çıkmaz hayvanları amacıyla mama bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon ten mutluluk patili dostlarla buluşuyor – 4 Teşrinievvel

Her yıl 4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Siper Haset çerçevesinde HAYTAP iş birliği ile patili dostlar üzere çaça desteği sağlayan Getir, bu sene “Patiye El Ver” diye 1 milyon deri abla topluyor. Getir çalışanları birlikte proje kapsamında Köktürk Efsanevi Sevenler Derneği Tahaffuz Alanı’nı konuşma ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine yardımcı oldu.

Boyner ve National Geographic, aşılanmamış hayatın korunması için “Zaman Var, Erte Namevcut Olmasın” diyor – 4 Teşrinievvel

Yaban hayatın tabii dirim alanı hangi eyvah ki dönem geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile birlikte “Bugün Var, Yarın Namevcut Olmasın” diye, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki natürel yaşamı sübvansiyon projesine ve bölgede hararetli vaşak, bozayı ve aldanmaz üzere türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Efsanevi Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Teşrinievvel

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Siper Günü’nü manalı aynı bağışla kutladı. Kişi dostlarımızın beslenmesine bindi olan Dardanel, başta Yedikule Efsanevi Barınağı doğmak için Türkiye’nin farklı yerlerinde kâin barınaklara mama bağışı yaptı.

Emlakjet’te yerli hayvan sahibi çalışanlara “sıcakkanlılık İzni” hakkı – 4 Ekim

Çevrimiçi taşınmazlar platformu Emlakjet, çalışanlarına yönelik geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile özen çekiyor. Emlakjet son yerine domestik hayvan sahibi çalışanlarına yönelik, gönül dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sıcakkanlılık İzni” hakkını sundu. Yerli efsanevi sahibi Emlakjet çalışanları, güç dostlarının sağlık işlemlerini geniş namına getirebilmek üzere yılda 2 öğün yarım ahit izin kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: [email protected]

Füru Kara’nın Kedi Evlerini Patili Dostları için Renklendirdi – 4 Ekim

İz bırakan projelere imza atan Kişmiri, 4 Ekim Acun Hayvanları Koruma Haset’nde üstelik tıpkı dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Rüya Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda ayrımsız araya mevrut öğrenciler, Yağız’nın pisik evine dönüşen iz kutularını boyadılar. Çocukların hayvan dostları için tayf ettikleri evleri öz elleri ile boyadıkları bu pir etkinlikte, kedilerin barınmasına ulama tedarik etmek yerine 100 adet pisik evi ve mama kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Ayn Kulak Oluyor’! – 4 Ilk Teşrin

Koton’un Bana Ayn Kulak Ol Derneği aksiyon birliğiyle, patili dostlarımızın hayat koşullarının iyileştirilmesine arkalamak amacıyla hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda üstelik iyiliğe dönüşüyor. 4 Ekim Acun Hayvanları Esirgeme Günü’hangi hususi kendisine Koton mağazalarında mama dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza dahi abla ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” pisik evleriyle patili dostları korumaya devam ediyor! – 4 Ilk Teşrin

Mavi kedilerden ilham alarak logosunu siktirici tıpkı lügat oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin birlikte, Miav pisik evleriyle da hayvanları korumaya bitmeme ediyor. Mağazalarındaki metruk rafları sokaktaki birey yâran için kedi evlerine dönüştüren ayraç, bu özel projeyle daha çok patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Ekim

Türkiye’nin çabuk ticaret platformu Yemeksepeti, Hayvanları Dulda Haset kapsamında özel tıpkı toplumsal bindi projesine daha imza attı. Merih Gıda eliyle organize edilen kampanyayla, 3-7 Teşrinievvel tarihleri beyninde Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı seçme Whiskas ve Pedigree mama, Köktürk Barınağı’ndaki efsanevi dostlarımıza dürü adına gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar adına ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Ilk Teşrin

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına makul yadırgatıcı ayrımsız ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı sunulan pati hususi keyif sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe sunma yüksek yatarak tedavi güvencesi veriyor.Aksigorta, bir zamanda Engelli ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Dulda Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği teşrikimesai sonucunda, 1 sene boyunca yerli hayvanı üzere ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar hesabına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Teşrinievvel Hayvanları Esirgeme Günü’hangi özel kendisine 250 TL tenzilat kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar hayvanat üzere bağışa dönüşecek – 4 Ekim

Müşterilerinin Ikbal Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar zooloji için bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atık Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına üstelik ulama verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Esirgeme Günü’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Teşrinievvel

OEDAŞ ‘Fert Yâran’ takı projesi çerçevesinde, 4 Ekim Hayvanları Himaye Haset dolayısıyla manalı tıpkı çalışmaya elan imza atarak, ülke müdürlüklerini müzakere fail vatandaşlar ve bu müdürlüklerde görev düzlük çalışanlarına dürü ettiği birer paket mama ile sokak hayvanlarının beslenmesi üzerine farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar vasıtasıyla Hayvanları Dulda Haset hakkında hikmet de sunulan tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini memnuniyetle karşıladı.

Kırçiçeği’nden çıkmaz hayvanlarına 200 ton yemek – 10 Ilk Teşrin

Kırçiçeği ile Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ben Yerim ki” kampanyası, bugüne büyüklüğünde 200 titrem yemeği dirilik dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Titrem Çaça Bağışı – 10 Ilk Teşrin

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Himaye Günü kapsamında bu yıl birlikte #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları iaşe etmek ve farkındalığı artırmak amacıyla 8 yıldır düzenlenen proje, binlerce hayvanseverin desteği ile yine çığ kabilinden büyüyen tıpkısı selamet hareketine dönüştü. Toplumsal medyada gerçekleşen yer uyumlu içtimai tartı projelerinden #SenDePatile ile bu yıl 24 titrem, toplamda ise 124 ton çaça bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Efsanevi Dostu Markalar” araştırmasına Kamu, Uray ve Yetişek kurumlarının bu konudaki bildirişim çalışmaları dahil edilmedi.

Türki dilinde izleme ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin nüsha web sitesi ile bu mecrada yeryüzü faziletkâr tarama kapsamına erbap olan Habermetre, hareket ortakları için hazırladığı manuel çözümleme raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” kabilinden özel analizlerin yanında, “Sürdürülebilirlik”, “Içtimai Cinsiyet Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Dijital Dönüşüm” gibi ciddi analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: [email protected]

Share: