Habermetre, “Hayvan Dostu Markalar”ı markaları raporladı

Habermetre, her periyot sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem üstelik benzeri deri mamaya ihtiyacı olan canlılar amacıyla geliştirdikleri sosyal takı projeleri ile sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına yardım sağlayan “Efsanevi Dostu” markaları inceledi.

“Hayvan Dostu” markalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Zavallılık ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Siper Derneği kabilinden hayvanlara müzaheret eden kuruluşlar ile aksiyon birliğine de her an çokça sayıda yarar sağlayan projeler geliştirdiler. Projelerin temel başlıkları ise, “sokakta ve hayvan barınaklarında canlı canlılara mama bağışları”, “kedi ve kapik evleri yapımı” ve “tedavi ihtiyaçlarının karşılanması”na müteveccih destekler adına öne artık.

“Hayvan Dostu Markalar” ve Servis Edilen Matbuat Bültenlerine Dayalı Selen Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Sokak Hayvanlarıyla Akilane ve Emniyetli İletişim Kurma” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç aracılığıyla geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin işlek uygulaması ile fahri hayvanseverler, mahalle mahalle tüm şehrin sokak köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Kapik eğitmeni Gamze Aral eliyle verilen “Köpeklerle Akıllıcasına ve Sakıncasız İletişim” eğitiminde, köpeklerle sağlıklı bire bir iletişim kurulması amacıyla tanışıklık çabucak ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Eğitim sonrasında ise Koçtaş eliyle sağlanan pisik-kapik kulübeleri çocuklar aracılığıyla boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Kat Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve tam canlılara olan sorumluluğu seçkin ant dolay planda tutan Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı ısıdam aynı yuvada geçirmeleri için 50 noktada köpek kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik yâran amacıyla #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın sevimsiz havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya çalışan kedileri kurtarma fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Hayatiyet, sokak hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Sokak hayvanları itici havanın dahi etkisiyle şart ve akarsu bulmakta zorlanıyor. Uludağ Cümbüş, hizmet bölgesinde meydan düz Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki hayat dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri için başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu sene de sürdürüyor. Proje kapsamında parçalanmamış prosedür merkezlerinin uğrunda saf abla ve su kapları bulunduran müşareket kedi, köpek ve kuşların besinsiz kalmaması üzere çalışıyor.

Bien’den minik patilere “pisik evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde mevrut şirketleri beyninde düz düzlük Bien, sevimsiz şita şartlarında sokakta tüvana kedilerin tahaffuz ihtiyaçları amacıyla Türkiye’nin ciharıyek yanına 1000 sayı pisik evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar sokak hayvanları üzere çaça kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in çıkmaz hayvanlarının beslenme, tahaffuz ve sahiplendirme konularına hal yollamak üzere Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin son fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Akademisyen Prof. Dr. Ebru Yalçın marifetiyle yaklaşık 750 çocuğa yerli hayvan davranışları ve bakımının birlikte çıkmaz hayvanlarıyla ilişkin farkındalık eğitimlerinin verilmesinin ardından mavi plastik kapak cem programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken semavi kapaklar birlikte çıkmaz hayvanları için dönüştürüldü ve 35 skor mama kabı elde edildi. Çaça kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla gelişigüzel çıkmaz hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo sağlık taşıyor – 1 Şubat

MNG Kargo, barınaklarda dallı güllü bakıma muhtaç hayvanlara bütün destek olabilsin diye yardım ayırmak talip müşterilerinin gönderilerini yüzdelik 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, bitme adresi hayvan barınağı olan yardım gönderilerini tekmil şubelerden iskontolu olarak gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Ameliye ve Dayanabilen Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Şubat

Koçtaş, sevimsiz ve karlı kış günlerinde sokak hayvanlarını ısıtacak ameliye kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız için dayanıklı kulübeler beğenmek isteyenler aradıkları bilcümle detaylara Koçtaş Tüvana Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Günü’nde Kalpler Sokak Hayvanları İçin Atacak – 10 Şubat

iyzico, Sevgiler Haset’nde bağış kendisine alınan ancak daha sonra bakılamayarak sokağa ayrılma edilen yerli hayvanlarla ilgili bir kampanya başlattı. Bu Sevgililer Günü’nde kalplerimizin çıkmaz hayvanları amacıyla atsın diye niteleyerek Ahbap ile gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye genelindeki barınaklara çaça bağışı yapılıyor. iyzico, 1 titrem çaça bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Dünya Pisik Haset’hangi hususi hediye kampanyası – 14 Şubat

n11.com, 17 Küçük Ay Acun Pisik Haset’hangi özel patili dostları mutlu edecek bire bir hediye kampanyası düzenliyor. 17 Şubat’a (2022) kadar n11.com’dan 1 TL ve üzeri aksata eden bilcümle kullanıcılar, patili dostlar üzere tenzilatlı fiyata verilen mamaları Türkiye Hayvanları Esirgeme Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Şubat

Koçtaş, havaların evire çevire soğuduğu bu günlerde eksiksiz kedi, köpek mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Şubat 2022 tarihleri beyninde 40’a varan iskonto kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Gücük Ay Kediler Haset kapsamında özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya üzere büyük iller koyulmak için 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda kedi evleri konumlandırıyor. Koçtaş antrparantez, efsanevi dostlarımız için abla desteği de sağlıyor.

Tetra Ak ve Bana Ayn Kulak Ol Derneği çıkmaz hayvanları amacıyla el ele verdi – 15 Şubat

Dünyanın reis azık işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Pak, sürdürülebilir tıpkısı dünya amacıyla çalışmalarına bitmeme ediyor. Tetra Sili meşrubat kartonu atıklarından üretilen kedi ve köpek evleri Bana Ayn Kulak Ol Derneği’nin desteği ile çıkmaz hayvanlarına barınak olacak. Rastgele nev albeni şartına dayanacak şekilde yapım edilen kedi ve köpek evleri geçmiş etapta Giresun, Muş ve İstanbul’dahi onlarca çıkmaz hayvanının dondurucu şita günlerini korunaklı benzeri yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Yâran İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Küçük Ay

Patili dostlarımızın hayat koşullarını düzeltmek üzere çalışmalarına bitmeme eden Nestlé Purina PetCare, domestik hayvanat üzere teknoloji ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen yarışma ile efsanevi dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu sene 12-13 Mayıs tarihleri beyninde Barselona’birlikte gerçekleştirilecek etkinliğin sonuç referans tarihi 18 Şubat 2022.

Hepsiburada’dan Acun Kediler Haset’nde HAYTAP’a manalı bindi – 17 Gücük Ay

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Gücük Ay Acun Pisik Günü amacıyla Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP ile ahali ele vererek sokak hayvanlarına lağvolmak üzere kül 50 bin günlük öğüne denk gelen 2 titrem çaça bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Küçük Ay

17 Küçük Ay Acun Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kadar şişman iller kalkmak amacıyla 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda pisik evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu hususi günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş ayrıca, efsanevi dostlarımız üzere abla desteği da sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri çıkmaz hayvanları ve çandır hayatı üzere doğaya şart bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, zorlu coğrafyada canlılık arızalarını gidermede şişman çaba harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede etkin olan kar yağışı zımnında kayıt bulmakta külfet hayat dolu melez hayatı ve sokak hayvanlarını beslemeyi da ihmal etmiyor. Ruh arızalarına revan ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar konusunda sererek hayvanların beslenmesine havari oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 Nisan

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına ulama sağlamaya bitmeme ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER iş birliğiyle hesaplı projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’üstelik bulunan üç efsanevi barınağına bindi sağlandı. Sokak hayvanlarının tagaddi ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri amacıyla gerekli afiyet cihazlarının gerçekleştirme edildiği proje kapsamında bugüne kadar binlerce çıkmaz hayvanının dirim şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 Nisan

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Çeltek illerinin ruh dağıtım hizmetini sağlayıcı OEDAŞ, çıkmaz hayvanlarına yönelik projelerine devam ediyor. 2021 yılında başlattığı “Fert Yâran” projesi ile çıkmaz hayvanlarının abla ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olan OEDAŞ, 4 April Acun Çıkmaz Hayvanları Haset dolayısıyla düşündürücü tıpkı çalışmaya elan imza atarak, depolarında kâin hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 April Çıkmaz Hayvanları Haset’ne Özel Çaça Bağışı – 4 Nisan

Doğaya, çevreye ve tamlık canlılara olan sorumluluğu herhangi bir antlaşma yöre planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın tagaddi ihtiyaçlarına korumak üzere sabık sene hayata geçirdiği kulübe ve abla kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Ayrıca, 4 Nisan Acun Sokak Hayvanları Haset’ne özel Ahbap Derneği tarafından abla bağışında bulundu.

ZUBİZU Armağan Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Yardım Edin! – 4 Nisan

ZUBİZU, patili dostlarımıza büyük benzeri destek sağlamak üzere HAYTAP ile bir araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları armağan puanları mamaya dönüşüyor. “4 Nisan Dünya Çıkmaz Hayvanları Himaye Haset” kapsamında HAYTAP iş birliği ile hayata geçirilen ve April kocaoğlan (Nisan 2022) sonuna kadar sürecek kampanyada, bergüzar puanlardan toplanan abla yardımının 20’si kadar ekstra mama yardımını da ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

PınarOnline’dan Dünya Çıkmaz Hayvanları Günü’nde Haçiko’ya 750 kg çaça bağışı – 5 Nisan

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını devam ettirmeye etkin dostlara ulaştırılmak amacıyla Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Siper Derneği’hangi (HAÇİKO) 750 kilo abla bağışında bulundu.

Rüzgâr Bear, Patili Dostlara Mono App ile bindi oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı toplumsal kalın projeleri ile destekleyen Bad Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak herhangi bir ahzüita amacıyla hayvan barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Mama Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, sahipsiz sokak hayvanlarına bindi amacıyla HAYTAP ile oylumlu ayrımsız iş birliği gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdiği bergüzar puanları mama yardımına çevrildi. ZUBİZU dahi toplanan mamanın 20’si büyüklüğünde katma mama yardımı yaparak 1 titrem çaça toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs haset Reşadiye Ormanı’nda bikes zooloji üzere topladıkları mama ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG iş birliğiyle plastik atıklar musahabe eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Sosyete Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, sanatçı Hazar Karayazgan küratörlüğünde kasaba ve hayvan haklarına dikkati temizlemek için atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Ayrıntılar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Baytar Hekimler Derneği (KLIVET) iş birliği ile 4 April Dünya Sokak Hayvanları haset kapsamında çocuklara hayvan sevgisini ilkah etmek amacıyla KidZania’üstelik önce demonte pisik evi atölyesi ve sonrasında Terbiyeci/ Edip Ezo Sunal ile Baytar Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli bir musahabe gerçekleştirdi.

Belde Haftası’nda OEDAŞ projesi nazik bent gördü – 7 Haziran

Türkiye Yer Haftası çerçevesinde Eskişehir’bile düzenlenen etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Birey Dostu’ projesiyle bandaj topladı. OEDAŞ; Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde düzenlenen 1-7 Haziran Türkiye Yer Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’bile gerçekleşen ve liyakatsiz atılan temasının ele alındığı etkinlikte kayran düzlük OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atılan ongun direklerini çıkmaz hayvanları amacıyla yuvaya dönüştürdüğü Fert Dostlar projesi üzerine vukuf verirken, çocuklara bile kırtasiye seti dürü etti.

‘OPPO’yla Üstelik Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilo Mama Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Rüya Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu ünlü isimlerin yerel hayvanlarının objektif karşısına geçtiği ‘OPPO’yla Üstelik Çekilemedi’ projesinde 945 kilogram mama bağışlandı.

Vaillant “Epey Akbabaları Siper Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Natür Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana bitmeme fail Epey Akbabaları Siper Projesi’nde yılın evvel çeyreğinde siper ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Milyar Aşama, Sokak Hayvanları İçin 7 Ton Mamaya Dönüştü – 21 Temmuz

Dünyanın adımları bağışa muhavvil önce uygulaması Help Steps, kullanıcılarına çıkmaz hayvanlarına hemen hamle atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Keyif ve iyiliği düşüncesiz telefon uygulamasında bir araya getiren Help Steps tarafından hayvanseverler şimdiye kadar sokak hayvanlarına 16.8 bilyon aşama bağışında bulundu. Yaklaşık 115 bin TL’lik maddi desteğe dönüşen adımlarla çıkmaz hayvanlarına 7 tondan aşkın abla ve hizmet desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Duygusal Yâran” projesi ile çıkmaz hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Orak Ayı

Osmangazi Cıvıltı Dağıtım NANIAZIZ (OEDAŞ), ‘Birey Yâran’ isimli toplumsal baskı projesi kapsamında 3 binin üzerinde çıkmaz hayvanının, aralarında ur ve ayn rahatsızlıkları kabilinden ameliyatlarının birlikte olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den çok üstelik kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Yenmiş Yalçın, çıkmaz hayvanlarının hayat koşullarını düzeltmek amacıyla seçkin sene hayatiyet gösterdikleri ayrımsız ilde daha tedavi odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koç Topluluğu Çalışanları, Çıkmaz Hayvanlarıyla Ortak Ayrımsız Dirim Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Orak Ayı

Çalıştırıcı Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç aracılığıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin geçici bakımevlerinde kalan ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi muntazır köpekleri Antrenör Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan tıpkısı curcuna düzenlendi. SemtPati Fest’te, çıkmaz hayvanlarıyla akla yatkın iletişim ve cisim dilinden, sorumlu efsanevi sahibi olabilmeye kadar bir nice değişik konuda eğitimler, söyleşiler ve çocuklar amacıyla ahenkli atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları amacıyla fon alacak – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antika Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri çıkmaz hayvanları yararına Çesal Derneği’ne bağışlanacak.

Teleperformance iş birliği ile “Hayal Eden Karınca Derneği”, cemiyet ve gezegen için çalışmaya bitmeme ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal sosyal takı vizyonuyla iş birliği yaptığı Fon Fail Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Yetişek Vakfı (TEV) destekleri ile toplum ve gezegenin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla projelerini sürdürüyor. 4 sene boyunca eğitimlerine destek vereceği öğrenci sayısını 50’ye çıkaran topluluk, kurduğu teknoloji sınıfları ile eğitimde okazyon eşitliğine bindi verirken, faaliyet gösterdiği illerde gönüllülerle gelişigüzel oluşturduğu Hayvanları Himaye Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği üzere çalışıyor.

Vodafone Rastgele Öz Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Sokak Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online ahzüita platformu Herhangi Bir Şey Yanımda üzerinden yıpranmamış bir sosyal kampanya başlattı. Rastgele Husus Yanımda’de pet shop kategorisinde yapılan değme alışveriş sonrasında Bu Çaça Benden makineleri sokak hayvanları için ayrımsız deri çaça bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin bindi verebileceği kampanyayla benzeri yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, aynı yandan da sokak hayvanlarına mama sağlanacak.

Hepsiburada’dan Acun Köpek Günü’nde HAÇİKO’ya Düşündürücü Destek – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO hisse senedi birliğiyle 26 Ağustos Dünya Köpek Günü’nde sokakta kıvrak dostlarımızın 5000 öğünlük tagaddi ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu ay patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” başlıklı ahbapça serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’bile efsanevi hakları üstüne icap yöneticisi oldukları STK’larla gerekse bireysel çalışmalarıyla tanıdık efsanevi hakları savunucularından müzikçi ve Ahbap Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Levent ve HAÇİKO Derneği Müessis Başkanı gazeteci Popülasyon Ara serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Eylül

PepsiCo’nun önde gelen çerez markası Cheetos, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını ıslah etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile alışılmamış bir kampanya başlatan Cheetos, tahminî 500 hayvanın sürekli yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan kısaca 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden iyilik hareketi – 22 Eylül

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği içtimai kalın projeleriyle toplumda yarar yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu defa de Teknosa güvencesini ve tecrübesini haiz Preo ürünleriyle selamet hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında yavru, genç ve kadından, sağlık, kasaba ve patili dostlarımıza büyüklüğünde ayrımlı konularda yoğunlaşan sivil topluluk kuruluşlarıyla hareket birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Ekim Hayvanları Siper Haset’hangi hususi proje – 28 Eylül

Temas yıl 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’hangi hususi kendisine Türkiye’nin dört bir yanında bulunan mağazalarında ücretsiz mama dağıtımı eden Gratis, bu sene üstelik patili dostlar amacıyla ayrımsız proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu yıl mağazalarında ücretsiz adına dağıtacağı mama paketlerine ek yerine bundan sonra çıkmaz hayvanına ulaşılması için lider mobilite platformu Martı ile iş birliği gerçekleştirdi. 4 Ilk Teşrin Hayvanları Esirgeme Haset’nde hem mağazalarda hem dahi Martı aracılığı ile 2’şer ton olmak için toplamda 4 titrem ücretsiz çaça dağıtılacak.

Getir’den çıkmaz hayvanlarına 1 milyon ten abla – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır sokak hayvanları üzere hayata geçirdiği çaça toplama projesinde bu yıl “Patiye Ahali Ver” diyerek 1 milyon sert denk mevrut 150 titrem abla toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının üstelik desteğiyle toplanacak mamalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile Türkiye’nin dört bir yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Migros, sokak hayvanları üzere 4.423 titrem azık bağışladı – 1 Teşrinievvel

Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) hareket birliğinde 8 yıl ilk başlattığı “Küsurat Tazeler Tezyifkâr Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 titrem gıda yardımı ile sokak ve orman hayvanlarının beslenmesine destek veren Migros, 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Günü’ne hususi “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, bire bir paket mamayı evdeki birey dostları üzere alırken, bir paketi de sokaktaki minik dostlarımız üzere almaya davet ediyor. Migros, 9 Teşrinievvel tarihine kadar meri olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında yerel efsanevi mama ve aksesuarlarını yüzde 40 indirimli yerine hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar üzere imge oluyor.

Rastgele Pati Göçüm yolculuğu tıpkı ten mamaya dönüşüyor – 1 Ilk Teşrin

BiTaksi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Himaye Günü kapsamında uygulama içerisinde düzlük düz “Pati Göçüm” özelliğini kullanarak domestik hayvanıyla yolculuk yapanlar hesabına mama desteği sağlıyor. 1-5 Teşrinievvel tarihleri beyninde gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin uygulama menüsünde bilgilerim alanında “yerli hayvanım var” seçeneği üzerinden namına yer mümasil ve makul göçüm sürücüsü ile eşleşerek domestik hayvanları ile gelişigüzel gezi edebiliyor ve herhangi bir yolculuk 1 kap mamaya dönüşüyor.

Kalyon Holding’den Bikes Hayvanlara Destek – 2 Ekim

Var olduğu seçkin alanda sürdürülebilir tıpkı yaşamı anne alan Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın tamlık canlılarına katkıda bulunacak içtimai projelere imza atıyor. Kalyon Holding, 4 Teşrinievvel Acun Hayvanlarını Dulda Günü kapsamında üstelik kimsesiz hayvanların kontrollü üremeleri ve kaliteli dirim sürmeleri için “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Dost Hareketi projesinde mama desteği 45 tona ulaştı – 3 Teşrinievvel

Dost Hareketi’nin 7. yılında dahi sokak hayvanları için desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Teşrinievvel Hayvanları Koruma Haset kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri hayvan barınağı ziyaretinde 500 kg çaça dağıtırken, 2022 yılı Ilkgüz ayı bakımından CarrefourSA’nın çıkmaz hayvanlarına mama desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a bindi – 3 Teşrinievvel

Enza Home, yerel efsanevi tırmalamalarına karşı dayanabilen, cılız silinebilir güpür yapısına topluluk Petra Dayak Takımı’nın lansmanı kapsamında toplumsal medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan dizge amacıyla HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Dulda Haset’nde kulübe ve çaça bağışı – 3 Teşrinievvel

4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Siper Günü’nde, Türkiye ve bölgesinin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, tamam toplumsal tartı projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, hayvan haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Siper Derneği (HAÇİKO) ile alay malay sokak hayvanları amacıyla çaça bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon kap bahtiyarlık patili dostlarla buluşuyor – 4 Ilk Teşrin

Değme sene 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Esirgeme Günü çerçevesinde HAYTAP teşrikimesai ile patili yâran amacıyla çaça desteği sağlayan Getir, bu sene “Patiye Umum Ver” diye 1 milyon ten mama topluyor. Getir çalışanları üstelik proje kapsamında Köktürk Efsanevi Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı müzakere ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine koruyucu oldu.

Boyner ve National Geographic, çandır hayatın korunması için “Zaman Var, Yarın Yok Olmasın” diyor – 4 Ilk Teşrin

Yaban hayatın doğal yaşam alanı hangi yazık ki çevrim geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile birlikte “Zaman Var, Yarın Yok Olmasın” diyerek, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki natürel yaşamı destekleme projesine ve bölgede hararetli vaşak, bozayı ve aldanmaz kabil türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Hayvan Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Teşrinievvel

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Siper Günü’nü anlamlı tıpkısı bağışla kutladı. Gönül dostlarımızın beslenmesine destek olan Dardanel, başta Yedikule Hayvan Barınağı doğmak üzere Türkiye’nin ayrımlı yerlerinde mevcut barınaklara çaça bağışı yaptı.

Emlakjet’te evcil efsanevi sahibi çalışanlara “sempati İzni” hakkı – 4 Teşrinievvel

Çevrimiçi yurt platformu Emlakjet, çalışanlarına yönelik geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile özen çekiyor. Emlakjet son namına yerel hayvan sahibi çalışanlarına yönelik, emanet dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sempati İzni” hakkını sundu. Yerel efsanevi sahibi Emlakjet çalışanları, can dostlarının sağlık işlemlerini geniş namına getirebilmek amacıyla yılda 2 kat yarım periyot izin kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Füru Karaca’nın Kedi Evlerini Patili Dostları üzere Renklendirdi – 4 Ekim

İz bırakan projelere imza atan Karaca, 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde bile bire bir dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Imge Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda bir araya gelen öğrenciler, Yağız’nın pisik evine dönüşen nişane kutularını boyadılar. Çocukların efsanevi dostları üzere sahne ettikleri evleri öz elleri ile boyadıkları bu domuzuna etkinlikte, kedilerin barınmasına katkı nail olmak yerine 100 sayı pisik evi ve mama kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Göz Kulak Oluyor’! – 4 Ilk Teşrin

Koton’un Bana Göz Kulak Ol Derneği aksiyon birliğiyle, patili dostlarımızın dirim koşullarının iyileştirilmesine korumak için hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda bile iyiliğe dönüşüyor. 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Esirgeme Haset’ne özel adına Koton mağazalarında mama dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza de abla ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” kedi evleriyle patili dostları korumaya bitmeme ediyor! – 4 Teşrinievvel

Mavi kedilerden ilham alarak logosunu pespaye aynı lafız oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin yanında, Miav kedi evleriyle üstelik hayvanları korumaya devam ediyor. Mağazalarındaki kullanılmayan rafları sokaktaki fert dostlar için pisik evlerine dönüştüren marka, bu hususi projeyle bundan sonra patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Ilk Teşrin

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, Hayvanları Siper Günü kapsamında hususi tıpkısı içtimai destek projesine elan imza attı. Mars Gıda yoluyla kombinasyon edilen kampanyayla, 3-7 Teşrinievvel tarihleri arasında Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı her Whiskas ve Pedigree mama, Göktürk Barınağı’ndaki hayvan dostlarımıza dürü adına gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar hesabına ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Ilk Teşrin

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına uygun alışılmamış benzeri ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı sunulan pati hususi sağlık sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe arz yüksek yatarak otama güvencesi veriyor.Aksigorta, tıpkısı zamanda Özürlü ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Esirgeme Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda, 1 sene boyunca evcil hayvanı üzere ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar hesabına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Ilk Teşrin Hayvanları Koruma Haset’hangi özel namına 250 TL indirim kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar zooloji üzere bağışa dönüşecek – 4 Ekim

Müşterilerinin Istem Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar zooloji üzere bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atılmış Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına de ulama verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Koruma Günü’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Ekim

OEDAŞ ‘Can Dostlar’ ağırbaşlılık projesi çerçevesinde, 4 Ekim Hayvanları Siper Günü dolayısıyla manidar tıpkısı çalışmaya elan imza atarak, yer müdürlüklerini ziyaret fail vatandaşlar ve bu müdürlüklerde fariza düzlük çalışanlarına ihsan ettiği birer paket çaça ile sokak hayvanlarının beslenmesi üzerine farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar marifetiyle Hayvanları Koruma Günü üzerine bilgelik dahi sunulan tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini memnuniyetle karşıladı.

Kırçiçeği’nden çıkmaz hayvanlarına 200 titrem aşındırmak – 10 Ekim

Kırçiçeği ile Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ego Yerim ki” kampanyası, bugüne büyüklüğünde 200 ton yemeği can dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Ton Çaça Bağışı – 10 Ekim

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Esirgeme Haset kapsamında bu yıl dahi #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları yemlemek ve farkındalığı artırmak amacıyla 8 yıldır düzenlenen proje, binlerce hayvanseverin desteği ile gine çığ kadar büyüyen bir iyilik hareketine dönüştü. Içtimai medyada gerçekleşen en eğlenceli sosyal rehavet projelerinden #SenDePatile ile bu sene 24 titrem, toplamda ise 124 titrem çaça bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Efsanevi Dostu Markalar” araştırmasına Amme, Belediye ve Eğitim Bilimi kurumlarının bu konudaki iletişim çalışmaları dahil edilmedi.

Türkçe dilinde takip ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin skor web sitesi ile bu mecrada yeryüzü erdemli tarama kapsamına cemaat olan Habermetre, hisse senedi ortakları üzere hazırladığı manuel analiz raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” kabil özel analizlerin beraberinde, “Sürdürülebilirlik”, “Toplumsal Seks Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Sayısal Tahavvül” gibi mühim analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: [email protected]

Share: