Ekincilik ve Orman Bakanı Kirişçi 1. Hudut Kol Komutanlığında çiftçilerle benzeri araya geldi

Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi 1. Hudut Tabur Komutanlığında çiftçilerle benzeri araya geldi

HATAY – Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişçi, 11 ilde yaşanan depremin karada yaşanan dünyadaki yeryüzü iri yer sarsıntısı olduğunu belirterek, “Bu ülke deprem ülkesi, bizim sarsıntı ülkesi olduğumuzu kabullenip buna bakarak çözümler üretmemiz gerekiyor” dedi.

Bakan Kirişçi, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 1. Son Takım Komutanlığında çiftçilerle bir araya geldi. Bakan Kirişçi, burada yaptığı açıklamada, 6 Küçük Ay haset minval üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçesi olan iki depremin dünyada bu zamana kadar karada yaşanan sunma büyük hareket olduğunu söyleyerek, “Karada meyana gelmiş, dünya kayıtlarını giren en iri genişlik yıkmacı sarsıntı. Böyle bir depremi mutluluk olarak yaşadık. 11 yer adına yaşadık. Bibi dahi kullanılmamış depremler ve artçılar bitmeme ediyor. Bu mevki aynı deprem ülkesi. Bizim hareket ülkesi olduğumuzu kabullenip buna göre çözümler bulmamız gerekiyor” diyerek konuştu.

Şişman depremin peşi sıra yaraların sarılması için devlet ve budun ele ele mücadele ettiğini anlatan Kirişçi şöyle devam etti:

“Depremden sonra müstacelen bölgeye gelinerek yaraların sarılması üzere mesai başlatıldı. Şuan depresyon tahammül çalışması devam ediyor. Biz birlikte vekillik adına bilcümle birimlerimizle hem vatandaşın hem üstelik çiftçimizin yanındayız. Bire Bir taraftan kriz kaldırma çalışması devam ederken tıpkı taraftan çadırlar ve taşımalık kentler kuruluyor. Henüz sonraki adımda kalıcı konutlar yapılmaya başlanacak. Nazik felaketin yaralarını elde etmek için buradayız.”

Kirişçi, Kırıkhan’üstelik kâin koordinatör Sazak Valisi Mualla Hamza Pehlivan’dan hikmet aldı. Kirişçi, daha sonra çiftçilerle basın sınırlı derinti gerçekleştirdi.

Share: