Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Foto Yarışması sonuçlandı

Maşrık Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) planlı 4. Fotoğraf Yarışması’nda, Rum Ajansı (AA) foto muhabiri Kağan Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı yazılı açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Cıvıl Cıvıl toprak sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri civar plana idrak etmek, işık sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına katkı uydurmak için düzenlendiğini belirtti.

Yarışma aracılığıyla foto sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Gün Doğusu Karadeniz’in devlet ve ilçelerinin tanıtılması üzere belgelik oluşturulduğunu anlatım etti.

Şentürk, yarışmaya 375 foto sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye türe kazandığını, dereceye girenlere para ödülü ve mütenevvi hediyeler verileceğini kaydetti.

Mehabetli Mermertaş’ın birinci, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA foto muhabiri Kağan Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Hükümran Eryılmaz, Şanlı Duygusal ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB özel ödülü, dron ödülü ile jüri hususi ödülüne müstahak görüldü.

Share: