Atama ve görevden kabul etme kararları Cumhur Reisi Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı

Kâh bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilgili nasıp ve görevden alma kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Takip ve Bütçe Başkanlığında küşade bulunan Cesamet Yardımları Genel Müdürlüğüne, Sektörler ve Amme Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Garaz Deliçay atandı. Deliçay’dan boşalan göreve ise Tolga Balcı getirildi.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞINDAKİ ATAMALAR

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında yalınlık kâin başmüfettişliğe, denetmen Soğan Çiçeği İnci atandı. Bingöl Yer ve Kentçilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, Amasya Mekân ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya ile Aksaray Kasaba ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Felek görevden alındı.

Çeltek Mekân ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Bülent Güngör, Burdur Kasaba ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ulu Zeren, Bingöl Kasaba ve Şehircilik İl Müdürlüğüne İsa Gülgür, Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Zafer Bektaş, Aksaray Yer ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Bartın Mekân ve Kentçilik İl Müdürü Mualla Özcan atandı.

İLLER BANKASI’NA YAPILAN ATAMALAR

İller Bankası Umumi Müdürlüğünde belirtik mevcut Umum Müdür Yardımcılıklarına Erdoğan Topcu ve Onuray Gözütok getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINDA YAPILAN ATAMALAR

Ekin ve Turizm Bakanlığında açık kâin Kargaşa İl Hars ve Turizm Müdürlüğüne Yener Oba atandı. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde peyda bulunan Genel Müdür Yardımcılığına İbrahim Aktürk getirildi.

Share: