Denizlispor ekibini haiz minibüs direğe çarptı, 12 emanet yaralandı

Afyonkarahisar’de, Denizlisporlu futbolcu ve pakt çalışanlarını taşıyan minibüsün aydınlatma direğine çarpması sonucu 12 hayat yaralandı.

Spor Pupa 1. Lig’de geri yapılan Boluspor-Altaş Denizlispor karşılaşmasının ardından Bolu’dan Denizli’ye akım eden 4 futbolcu ile 8 pakt çalışanının bulunduğu 20 AAG 263 plakalı minibüs, Afyonkarahisar’ın Evciler ilçesine vabeste Gökçek köyü mevkisinde aydınlatma direğine çarptı.

Kazada, sürücü İsmail Gürbunar (58), pakt çalışanları Recep Avcı, Yusuf Mercan Balığı, Itibar Kılınç, Tutku Karakaya, Altay Varol, Mustafa Saika ve Sinan Kodal ile futbolcular Ahmet Tekin, Samet Emre Tarih, Mehmet Ermiş Kaçıngan ve Oğuzhan Zerrin yaralandı.

Dinar Heybet Hastanesine kaldırılan yaralılardan İsmail Gürpınar, Değer Kılınç, Recep Avcı, Yusuf Mercan Balığı, Sinan Kodal, Mustafa Saika ve Oğuzhan Zerrin, tedavilerinin arkası sıra taburcu edildi.

Yaralılardan Ahmet Tekin, Samet Emre Sıra, Mehmet Muazzez Sıngın ve pakt medya sorumlusu Altay Varol, Denizli’deki özel aynı sayrılarevi, Özlem Karakaya ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesine gönderme edildi.

Açıklamalar

Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Mahirane, kazanın ardından kentteki özel hastanede tedavi altına alınan yaralıları ziyaret ederek durumları üzerine vukuf aldı.

Mehmet Dirayetli, gazetecilere yaptığı açıklamada, ümitsiz olduklarını söyledi.

Kaymakamlık haberini sabah 05.00 kabil aldıklarını belirten Mahirane, “Kayıtları da inceledim. Açar virajı alamadığı amacıyla kayıyor. Ilçe bu şekilde olmuş. Tıpkı çarpışma namevcut. Denizlispor camiamıza geçmiş olsun. Mızıka otobüsü değil ama onu izlem eden ikinci aracımız ilçe yaptı.” dedi.

Mehmet Dirayetli, futbolculardan bazılarının, saha bulunduğu için minibüsle gitmeyi yeğleme ettiklerini dile getirdi.

Hastanenin Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Tekin bile yaralıların keyif durumunu gür olduğunu ifade etti.

Tekin, “Bizi sevindiren nitelik duygusal kaybının olmaması. Şu dakika hastalarımızın hayati tehlikesi namevcut.” şeklinde konuştu.

Futbolculardan Ahmet Tekin’in sol havsala kemiğinde fay bulunduğunu kaydeden Tekin, “Ayrıksı arkadaşlarımızda ezilme ve sıyrıklar mevcut. Genişlik kısık Ahmet Uğurlu’in durumu. Onun bile tedavisi sürüyor. Elan ameliyata alınmış değil. Icabında ameliyat birlikte düşünülecek.” şeklinde bilgelik verdi.

Kazayı belli belirsiz sıyrıkla atlatan ve tedavisine özel hastanede devam edilen futbolculardan Samet Emre Gündüz ise kazaya uyurken yakalandığını anlattı.

Çağ, kazaya ilişkin şunları söyledi:

“Uyandığımızda komütatör dönmüştü doğrusu. Arkadaşlarımızı kaldırdık. Ayrıksı arkadaşlarımın durumu karşı bilgim bulunmayan amma ongun olacaklarını biliyorum. Çok ağır bir buut olmadığı söylendi. Uyuduğumuz için kazayı hatırlayan yok.”

Düzenlilik kamerası kaydı ortaya çıktı

Öte yandan, minibüsün ışıklandırma direğine çarpmadan hemencecik eski görüntüsünün aynı hisse senedi yerinin güvenlik kamerasına yansıdığı belirlendi.

Kayıtlarda, hemen giden minibüsün belli belirsiz virajlı yolda kaydığı görülüyor.

Share: