Denizlispor ekibini taşıyan minibüs direğe çarptı, 12 güç yaralandı

Afyonkarahisar’dahi, Denizlisporlu topçu ve kulüp çalışanlarını taşıyan minibüsün aydınlatma direğine çarpması sonucu 12 hayat yaralandı.

Spor Pupa 1. Lig’da geçkin yapılan Boluspor-Altaş Denizlispor karşılaşmasının ardından Bolu’dan Denizli’ye akım eden 4 topçu ile 8 pakt çalışanının bulunduğu 20 AAG 263 plakalı minibüs, Afyonkarahisar’ın Evciler ilçesine mecbur Gökçek köyü mevkisinde tenvir direğine çarptı.

Kazada, çoban İsmail Gürbunar (58), pakt çalışanları Recep Avcı, Yusuf Mercan Balığı, Değer Kılınç, Dinamit Karakaya, Altay Varol, Mustafa Saika ve Sinan Kodal ile futbolcular Ahmet Tekin, Samet Emre Tarih, Mehmet Muazzez Ürkek ve Oğuzhan Soluk yaralandı.

Dinar Büyüklük Hastanesine kaldırılan yaralılardan İsmail Gürpınar, Öz Saygı Kılınç, Recep Orion, Yusuf Mercan, Sinan Kodal, Mustafa Sebep ve Oğuzhan Zerrin, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Yaralılardan Ahmet Tekin, Samet Emre Tarih, Mehmet Eren Islakkarga ve pakt iletişim araçları sorumlusu Altay Varol, Denizli’deki hususi tıpkısı hastane, Şiddetli Karakaya ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesine atıf edildi.

Açıklamalar

Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Usta, kazanın ardından kentteki özel hastanede otama altına alınan yaralıları ülfet ederek durumları için vukuf aldı.

Mehmet Idareci, gazetecilere yaptığı açıklamada, üzgün olduklarını söyledi.

Kaymakamlık haberini sabah 05.00 kabilinden aldıklarını belirten Mahirane, “Kayıtları bile inceledim. Miftah virajı alamadığı için kayıyor. Kaymakamlık bu şekilde ergin. Bire Bir uğraş bulunmayan. Denizlispor camiamıza geçmiş olsun. Topluluk otobüsü değil amma onu izleme fail ikinci aracımız kaza yaptı.” dedi.

Mehmet Idareci, futbolculardan bazılarının, yer bulunduğu üzere minibüsle gitmeyi yeğleme ettiklerini dile getirdi.

Hastanenin Başhekimi Umumi Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Uğurlu dahi yaralıların sağlık durumunu dolgunca olduğunu rapor etti.

Tekin, “Bizi sevindiren uzanım can kaybının olmaması. Şu zaman hastalarımızın dirimlik tehlikesi bulunmayan.” şeklinde konuştu.

Futbolculardan Ahmet Uğurlu’in sol havsala kemiğinde kırık bulunduğunu kaydeden Tekin, “Özge arkadaşlarımızda ezilme ve sıyrıklar bulunan. Sunu alçak Ahmet Uğurlu’in durumu. Onun üstelik tedavisi sürüyor. Henüz ameliyata alınmış değil. Icabında işler üstelik düşünülecek.” şeklinde vukuf verdi.

Kazayı belli belirsiz sıyrıkla atlatan ve tedavisine özel hastanede bitmeme edilen futbolculardan Samet Emre Gündüz ise kazaya uyurken yakalandığını anlattı.

Çağ, kazaya ilgili şunları söyledi:

“Uyandığımızda araç dönmüştü filhakika. Arkadaşlarımızı kaldırdık. Farklı arkadaşlarımın durumu hakkında bilgim namevcut ama bereketli olacaklarını biliyorum. Çok tehlikeli bir boyut olmadığı söylendi. Uyuduğumuz amacıyla kazayı hatırlayan bulunmayan.”

Asayiş kamerası kaydı ortaya çıktı

Öte yandan, minibüsün aydınlatma direğine çarpmadan süratle önceki görüntüsünün benzeri aksiyon yerinin güvenlik kamerasına yansıdığı belirlendi.

Kayıtlarda, hızlı hızlı giden minibüsün belli belirsiz virajlı yolda kaydığı görülüyor.

Share: