Denize gidemeyince, römorku havuza çevirdi

Antalya’nın Kumluca ilçesinde denize gitme imkanı olmayan kollar römorka naylondan kurulan havuzlarda serinliyor.

Kumluca ilçesine sadık Ortaköy Mahallesi’nde mütezayit çekicilik sıcaklığından etkilenen çocuklar, özlük imkanları ile römorkları havuza çevirerek serinliyor. Ortaköy Mahallesi’nde Tevazulu ailesi çocukları için otomobilin römorkunu plastik tasni tuhaf ile kapladı. Peşi Sıra römorkun içine çeşmeden su dolduruldu. Mehmet Emre Uysal ve Kahraman Uysal su meşgul römorka girerek gönüllerince eğlendi.

Havuzu ayağına getiren Mehmet Güvenli Tevazulu (14), “Evimiz denize 15 kilometre uzaklıkta olduğu üzere değme zaman denize gitme imkanımız olmuyor. Havalar çok hamam. Bizde römorkun içine düzme serdik. Havuz yaptık. Hamam havalarda ferahlamak üzere havuza giriyoruz. Serinledikten sonradan da havuzdaki suyu evimizin önündeki kâr ağaçlarımıza veriyoruz” dedi.

Anne Fatma Tevazulu (35) ise; “Çocuklarımızı sıkça denize götürme imkanımız olmuyor. Çocuklarımızda öz imkanları ile römorku havuza çevirdiler. Çocuklarımız römork havuza girmekten haddinden fazla bahtiyar oluyorlar. Torunlar serinledikten sonra birlikte kirlenen suyu meyve ağaçlarımıza veriyoruz” dedi. – ANTALYA

Share: