Denize gidemeyince, römorku havuza çevirdi

Antalya’nın Kumluca ilçesinde denize gitme imkanı sıfır ayrıntılar römorka naylondan kurulan havuzlarda serinliyor.

Kumluca ilçesine tutkun Ortaköy Mahallesi’nde mütezayit albeni sıcaklığından etkilenen çocuklar, kişi imkanları ile römorkları havuza çevirerek serinliyor. Ortaköy Mahallesi’nde Tevazulu ailesi çocukları üzere otomobilin römorkunu plastik sahte antik ile kapladı. Arkası Sıra römorkun içine çeşmeden akarsu dolduruldu. Mehmet Emre Uysal ve Kahraman Uysal akarsu meşgul römorka girerek gönüllerince eğlendi.

Havuzu ayağına getiren Mehmet Güvenli Tevazulu (14), “Evimiz denize 15 kilometre uzaklıkta olduğu için seçme ahit denize gitme imkanımız olmuyor. Havalar çokça hamam. Bizde römorkun içine düzmece serdik. Havuz yaptık. Yunak havalarda serinlemek amacıyla havuza giriyoruz. Serinledikten sonra birlikte havuzdaki suyu evimizin önündeki meyve ağaçlarımıza veriyoruz” dedi.

Anne Fatma Tevazulu (35) ise; “Çocuklarımızı sık sık denize götürme imkanımız olmuyor. Çocuklarımızda zat imkanları ile römorku havuza çevirdiler. Çocuklarımız römork havuza girmekten çok mutlu oluyorlar. Torunlar serinledikten sonradan birlikte kirlenen suyu sonuç ağaçlarımıza veriyoruz” dedi. – ANTALYA

Share: