Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, SELIM Fırka Sivas Teşkilatı ile buluşmasında konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye, arsıulusal anlaşmalara dayanarak gereğini yaparsa Yunanın güvendiği adalara kar yağacak.” dedi.

Oktay, Sivas ziyareti kapsamında DOĞRU Parti Sivas Teşkilatı ile aynı araya geldi. Bir kafe-restoranda gerçekleşen buluşmaya YANLIŞSIZ Tümen Sivas İl Yönetimi, Avrat Kolları Yönetimi, Format İlçe Yönetimi, İlçe Asıl Etap Karı Kolları, Bilgisizlik Kolları başkanları, AK Tümen İlçe Belediye başkanları katıldı.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın tam Sivas’a sunma kalbi selamlarını ve sevgilerini ilettiğini belirten Oktay, Erdoğan’ın liderliğinde bu yola çıkarken, Türk milletinin derdiyle dertlenmeyi, sorunlarına, sıkıntılarına, beklentilerine hal bulmayı erek edindiklerini söyledi.

Oktay, 20 yılın beherglas saatini, beherglas dakikasını, beher anını millete bakım aşkıyla geçirdiklerinin altını çizerek, “İl toprak, kent kent tıpkı taraftan eksikleri gideriyor, özge taraftan da önümüzdeki çeyrek altın asra, kaşe vuracak projeleri devreye alıyoruz. Kova Veysel’in ifadeleriyle, uzun detaylı ayrımsız yoldayız, gidiyoruz çağ şeb.” diye konuştu.

Sivas’ta yapılan ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi alıp istişarelerde bulunduklarını aktaran Oktay, Sivas için çalışmanın tarihin emanetine ve bayrı değerlere sahip geçmek gelmek olduğunu ve buna inandıklarını ifade etti.

Oktay, hem merkezi idare hem dahi belediyelerde Sivas’a en yakışan kamu hizmetini sunmanın mücadelesini verdiklerine meni ederek, şöyle devam etti:

“Ulaştırmadan sanayiye, tarımdan sağlığa değme alanda nice yatırımlar bitmeme ediyor. Bunu en bol SELIM davayı Sivas’ta omuzlayan siz değerli kardeşlerim agâh. Sivas’ta, Türkiye Iri Ulus Meclisi SELIM Öğür Kol Başkanımız Sayın İsmet Yılmaz tekrar milletvekillerimiz Habib Çağ ve Semiha Maraba ile Uray Başkanımız Hilmi Bilgin üzere millete hizmette işaret reşit adlar, tek kesintisiz çalışıyor. Geçtiğimiz 20 yılda Sivas’a 1,7 bilyon teklik yetişek, 1,4 bilyon lira esenlik, 39 bilyon teklik iblağ ve enfrastrüktür yatırımı, 2,55 bilyon lira ekincilik desteği, 4,9 milyar teklik enerji yatırımı ve 2,2 milyar liralık şişman ev ve sosyal teçhizat yatırımı kabil temas alanda projelerle bütün 61,5 milyar lira yatırım yaptık. Bütün söylediğimiz kabil aşgınan etkin yorulur mu? Sevdası kavim olan usanç nedir bilir mi? Vatan amacıyla çarpan yürekler, kulp kabul fehamet mi? Hizmet ateşiyle yananlara durmak, tereddüt etmek yerinde mı? Yakışmaz. Tığ dahi Cumhurbaşkanımız liderliğinde tıpkı dakika dursuz duraksız 81 ilimiz üzere milletimiz amacıyla çalışıyoruz. AK Fırka’nin birer neferi adına gururla anlatacağınız sükse hikayelerimiz var. Milletimizin onurunun çiğnenmesine katiyen müsamaha göstermedik. Tek ahit milletimizin yüzünü yere eğdirmedik. Millî ve uluslararası her zeminde ülkemizin başını sarp tuttuk. İç politikada ve dış politikada ezberleri bozduk, milli adımlar attık. İşte henüz bugün Sayın Cumhurbaşkanımızı Şanghay 5’lisi Zirvesi’hangi uğurladık, oradan BM Genel Müesses üzere New York’a geçecekler. Pahal tıpkı diplomatlık turu. Hem gün doğusu hem gün batısı ile 360 basamak lider diplomasisi yürütebilen, sorunları ayn hizasında çözebilen ayrıksı bire bir reis var mı? Bambaşka neler yaptık; vesayeti yok ettik, demokrasimizi güçlendirdik.”

e-Ihtişam hizmetleri başta görünmek amacıyla, kamusal hizmetlerin kalitesini sürekli artırdıklarını ve en kaliteli kamu hizmetini millete genişlik acul şekilde sunmakla kalmayıp vatandaşların, tekmil illerin bu hizmetlerden karşılık şekilde yararlanmasını sağladıklarını belirten Oktay, Reisicumhur Erdoğan’ın liderliğinde defans, ihracat, enerji ve turizm kabilinden stabil çok alanda Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırdıklarını rapor etti.

Oktay, “Onlar boş gündemlerle uğraşadursun biz 250 bin konutluk, ‘Cumhuriyet Tarihinin Yer Nazik Toplumsal Hane Projesi’ni başlatmış durumdayız. İlk girişim konutlarını azami 2 sene süresince bitirip adalet sahiplerine teslim etmeyi hedeflediğimiz toplumsal bölük projesinde Sivas’a 2 bin 56 hane düz yazı edilecektir. Hoş olsun.” dedi.

“Muhalefet her işi çıkmaza sürüklemenin kavgasını veriyor”

Iktisat ilkin girmek üzere, aksaklıkları fora etmek üzere uğraşırken muhalefetin gelişigüzel işi çıkmaza sürüklemenin, sürüncemede bırakmanın kavgasını verdiğini anlatan Oktay, muhalefetin PKK ile FETÖ’nün arka bahçesinde kurdukları masada topluma kargaşa servis ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Hiçbirinin Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi diyerek tıpkısı derdi bulunmayan. İplerini markajcı abilerini hoşnut etmenin derdindeler. Türkiye Uzay Ajansı kurarız, ‘şimdi uzayın zamanı mı’ derler. Karadeniz’de doğal gaz buluruz, inanmazlar. Çarpışma süresince tıpkısı tahıl koridoru açıp yekpare dünyanın besin sorununu çözeriz, görmezden gelir. Terörü kaynağında kuruturuz, tutup YPG’yi savunurlar. İsveç’le Finlandiya’yı masaya oturtup PKK/YPG ve FETÖ’ye karşı uğraş anlaşması imzalatırız, ‘elinize hangi geçti’ diye sorarlar. Elan Sakarya Muharebesi’nin nerede gerçekleştiğini bilmeyen tıpkısı aykırılık liderinden bahsediyoruz. Gene bu kofluk cenahının belediye reisi, tarihten bilgisiz şekilde Yunanistan’ı ağzına alamadan ecdadımıza saldırıyor. Hani siz Mustafa Kemal’in askerleriydiniz? Cumhuriyetin kurucu ideolojisini entrika ediyordunuz hani? Milli savaş ruhunu yaşatan dahi hile fail bile biziz. Anca mi Sivas? 100 yıl önceki burada toplanan o gözü kara ruh, o istiklale yürüyen yürekler bizlerde çarpmıyor mu?”

Oktay, 100 yıl ilk Sivas’ta Türk milletinin “milli sınırlar ortamında vatan bölünmez bir bütündür, ayrılamaz” diye haykırdığını ve yedi düvele saha okuduğunu hatırlatarak, “100 sene önceki Sivas’ta ne dediysek 100 yıl sonra zaman ayrımsız yerde bire bir defa elan gene ediyoruz. Bayrağımıza, bağımsızlığımıza, vatanımıza uzanan elleri kırarız. Bu duruşumuz bölgemizin istikrarı ve dostlarımız için üstelik geçerlidir.” şeklinde konuştu.

“Ermenistan tahriklerine ve kışkırtmalarına bire bir dakika evvel serencam vermelidir”

Azerbaycan askerlerinin sınırda Ermeni terörüne maruz kala Ankara’da, Sivas’ta rahat uyunamayacağına meni fail Oktay, Karabağ zaferinden sonradan sınırların netleştirilmesi üstüne Azerbaycan’ın birlikte olduklarını benzeri nöbet elan yineledi.

“Ermenistan tahriklere ve kışkırtmalara bire bir zaman önce sonuç vermelidir.” diyen Oktay, bu konuda Türkiye’nin değme zaman Azerbaycan’ın beraberinde saha aldığını ve Azerbaycan için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu vurguladı.

“Türkiye Ege’üstelik tepkisini gösterdiğinde elhak Yunan’ın gündüzü akşam olacak”

Yunanistan’ın, rastgele devir Türkiye’nin gelgel sahasını, mavi yurt sathını suistimal etmeye çalıştığına dikkati çeken Oktay, Yunanistan’ın uluslararası anlaşmalara göre diğer askeri statüdeki adaları silahlandırdığını ve Ege’birlikte anlayışsız sevk yaparak, seçkin ahit haddinden fazla sayıda bebeğin aileleriyle birlikte ölümüne etmen olduğunu söyledi.

Oktay, bu şekilde bodoslama cereyan eden ayrımsız Yunanistan’a “aklını başına şike, İzmir’i nisyan” denilince Türkiye’nin, tansiyonu yükselten taraf olarak gösterilmek istendiğini belirterek şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımız ayan ve açık şekilde uyardı; ‘Adaları silahlandırmayı bırak yoksa ayrımsız akşam akılsız ….’ dedi. Bakıyoruz Miçotakis üstelik ‘tün vürut gün gel’ diyormuş. Bilmiyor mu acep Türkiye Ege’bile tepkisini gösterdiğinde elhak Yunan’ın gündüzü gece olacak. Türkiye uluslararası anlaşmalara dayanarak gereğini yaparsa Yunanın güvendiği adalara kar yağacak. Onları bu maceralara sürükleyenler, arkadaş görünenler elbette takkadak ortadan kaybolur o devir. Bu yüzden ‘İzmir’i unutma’ diyoruz, ‘Kıbrıs’ı unutma’ diyoruz. ‘Ecdadımızın heybeti marufı cihandır, fıtrat değişir sanma. Bu nefes gine o kandır.’ Ana Deniz ötesinden sufle verenlerin hazar getirdiği yerleri görüyoruz. Irak’ın halini, Suriye’yi, Ukrayna’yı görüyoruz. Türkiye, 20 yıldır sulh, abra ve güvenlik için çalıştıkça, birileri da çatışma ve çekişme üzere mücahede gösterdi. Bizden değerlerimizi ayaklar altına alarak teslimiyet yolunu seçmemizi murat ettiler. Amma bu ulus, tavrını karşısındakinin cüssesine göre belirlemeyecek büyüklüğünde korkusuz bire bir millettir.”

Türkiye’nin hakkını hukukunu kazanç hesaplarına kurban etmeyecek büyüklüğünde faal benzeri devlet olduğunu vurgulayan Oktay, Cumhur Reisi Erdoğan’ın liderliğinde yedi düvele cebin dimdik durduklarını ve bugün da kararlı duruşlarının sürdüğünü anlatım etti.

Oktay, bu iradenin bitmeme etmesi, kazanımların kesintiye uğramaması amacıyla Sivas teşkilatının çokça tehlikeli çalışması gerektiğini dile getirerek, “Kadın kollarıyla, bilgisizlik kollarıyla, ana kademesiyle bire bir an dursuz duraksız her bir Sivaslıya ulaşması lazım. Sıfatımız ne olursa olsun hepimiz öncelikle bu davanın tıpkı neferiyiz. Eskisiyle yenisiyle bilcümle kurum olarak tıpkısı ve beraberiz.” şeklinde konuştu.

Başarılarını önceki Allah’ın inayetine, sonra Türkiye’yi yükselme davasına olan bağlılıklarına ve bu yolda yaptıkları fedakârlık ve dayanışmaya verecekli olduklarını dile getiren Oktay, bunları unutmadan Cumhuriyetin 100. yılında Sivas’a yıpranmamış zaferler ithaf etmek için bilcümle bu arada düzentileme çağrısında bulundu.

Oktay, “Sizler, Abdulvahabi Gazi’den Ahmet Turhan Gazi’ye, Kadı Burhaneddin’den Hükümdar Keykavus’a, Şems-i Sivasi’den Akşemseddin’e, Adamakıllı Sultan’dan Kova Veysel’e, büyüklüğünde bu toprakların tamlık hazinelerinin torunlarısınız. Türkiye’nin ilk evcil uçaklarını üreten, ülkemizi demir hat ağıyla donatan Nuri Demirağ’sınız. Türk siyaset tarihinin seçkin ismi, mücadele ve dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu’sunuz.” diye konuştu.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın gecesini gündüzüne katarak, ülkesi amacıyla ne kadar pahal çalıştığına yakından şahit olduklarını tamlayan Oktay, “Uyumayan bir liderimiz varken biz durabilir miyiz? Hal böyleyken yiğidolar durumunda sayabilir mi? Katiyen. Irtibat ve el birliği içinde sunduğunuz seçkin katma değere bindi vereceğimizin, yanınızda olacağımızın sözünü ben buradan bire bir yol elan sizlere veriyorum. Bu duygularla hepinize nöbet arkadaşlığınız için şehrimiz ve SELIM davaya verdiğiniz emekler amacıyla teşekkür ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar DOĞRU Parti Sivas teşkilatımızda işlev üstlenmiş tamlık kardeşlerime en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Coşkunuz ve misafirperverliğiniz amacıyla antrparantez teşekkürname ediyorum.” dedi.

Share: