Dumlupınar Şehitliğinde Sabah Namazı buluşması

Kütahya İl Müftülüğünce Balaban Zaferin 100. yılında Dumlupınar Şehitliğinde, ” İlahi Huzurda Ecdadın Amacında ” ismi ile Sabahleyin Namazı buluşması gerçekleştirildi.

Programa Kütahya Ilbay Yardımcısı Buğur Karadağ, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman, Tahsin Teşrinievvel, Dumlupınar ve Aslanapa İlçe Müftüleri, diyar ve ilçelerden mevrut katılımcılar ile alanda dinlenme kampı kuran vatandaşlar katıldı.

Sabah Namazı Buluşması şehitlikte sabahleyin ezanı ile başladı. Çifte ezan şeklinde okunan ezan-ı Muhammedi ile şehitlik yankılandı. Namaz öncesi hocalar tarafından Yasin-i Kutsi okundu.

Sabahleyin Namazını Ayasofya Camii Baş İmam Hatibi Ferruh Muştuer kıldırdı. Ardından sabah zikri ifa edildi. İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş aşr-ı kutsal okuduktan sonraları, sabah sohbeti ve duasını yaptı.

Milli Mücadelenin 100.yılında alp ecdadımız ile bir his ve heyecanda olduğumuzu ifşa etmek ve onlara yakarış gitmek için bu programın yürütme edildiğini belirten Müftü Demirtaş, ” Ordusuna Sefir Ocağı, askerine Mehmetçik ismini veren, İstiklal Marşına türe ve hakikati, şehadeti, özgürlüğü, mabedi ve ezan sevgisini yerleştiren bu eren milleti iki cihanda ermiş eylesin” dedi.

Program sonrası katılımcılara sabah çorbası izaz edildi.

Programa Ayasofya Camii mortocu-hatibi Ferruh Muştuer, Selman Koca Camii İmam Hatibi Selman Kızmaz, Kütahya Celil Camii Ezancı Kayyımı Beyti Hızlı, Fatih Alp Arslan Ilgi, Boy Bos Içten, kari olarak katıldılar.(MA-AKA) – KÜTAHYA

Share: