Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonla görüştüğü afetzede avrat yaşadıklarını anlattı

Antalya’nın Kumluca ilçesindeki baskın felaketinin arkası sıra Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın telefonla konuşarak “geçmiş olsun” dileğini ilettiği Zülfiye Ahu, devletin desteğini arkasında hissettiğini söyledi.

Hâkim sonrası ilçede araştırmalar fail İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat vasıtasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda konuşan 75 yaşındaki Ahu, yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

Narenciye Mahallesi’nde durma eden Ceylan, 53 yıldır bire bir yerde oturduğunu ve ilk kez bu büyüklüğünde nazik tıpkısı hâkim felaketi gördüğünü dile getirdi.

Derenin yükselmeye başlamasıyla kardeşlerine telefon açarak, “Dua edin. Afet olacak sanırım.” dediğini anlatan Ahu, “Başat sularıyla seralardaki müzahrefat ve tomruklar bile gelmeye başladı. Güreşçi Köprüsü tıkandı ve sular taşmaya başladı. Haddinden Fazla korktum. Evimin altındaki dükkanımın önündeki sandalyelerin sularla gittiğini gördüm. Sonraları arabalar üstelik sürüklenmeye başladı. Evimde biricik başıma nevmit ve korkuyla sabaha büyüklüğünde bekledim.” diyerek konuştu.

“Evimden çıktığımda karşımda Bakan Aristokrat’yu gördüm”

Ertesi ahit sular çekilince çaresizce evinden çıktığında karşısında Icra Vekili Aristokrat’yu gördüğünü belirten Ahu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O anda Bakanımızı kalbime katacaktım, o rütbe haddinden fazla bahtiyar oldum, sevindim. Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımızla birlikte konuştum. O bile dünya durdukça dursun. Az Buçuk daha rahatladım. Cumhurbaşkanımız Türkiye’ye iri hizmetler verdi. Bekâr olmadığımızı ve devletin desteğinin arkamızda olduğunu hissettim. Vatanımıza, milletimize, eskimemiş nesillere gelişigüzel ant yakarış ediyorum.”

Zülfiye Ceylan, Kumluca’nın her yerinde selin izlerinin silinmesi üzere çalışmalar yapıldığını görünce duygulandığını söyledi.

Share: