Karabük’ten gelişmemiş gücük

Karabük’te çipli kimlik belgesi alabilmek amacıyla şahsiyet müdürlüklerine gidemeyen sayrı, buğulu ve özürlü bireyler, “seyyar anahtar terminali” uygulamasıyla başvurularını evden yapabiliyor.

Valilikten yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı yoluyla başlatılan uygulamayla “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Belgesi Projesi” kapsamında çipli çehre dağıtımının sürdüğü belirtildi.

Projeyle isim müdürlüğüne gelemeyeceğini astronomi raporuyla belgelenen parasız, yaşlı ve engelli bireylere basitçe sağlandığı dökme açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Karabük Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri İl Müdürlüğünce başlatılan ‘gezmen anahtar terminali’ uygulamasıyla esenlik sorunları olan vatandaşların evine revan görevliler, biyometrik veriden parmak izine imzalanan evraka kadar tamlık işlemleri evlerde tamamlıyor. Başvurusu alınan bakir etiket kartları ise basımın peşi sıra vatandaşlara nöbet eliyle gönderiliyor.”

Belediye Reisi Köse Barış Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu

Safranbolu Şehremini Elif Köse, Barış Mahallesi Muhtarı Delice Zor vasıtasıyla organize edilen toplantıda vatandaşlarla ayrımsız araya geldi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Göztepe mevkisinde mevcut Erdoğan Caymaz Kullanılmamış Nesil Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda vahit müdürleri dahi amade bulundu.

Köse, toplantıda muhtar Zor ile mahalle sakinlerinin dilek ve önerileri dinledi.

Açıklamada görüşlerine saha verilen Köse, “Esnaf ve aile ziyaretlerimizin yanı sıra bati hareket temposundan okazyon buldukça mahallelerde üstelik toplantılar yapıyoruz. Bu toplantılarda mahalle sakinlerimizle problemleri çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. daima rapor ettiğimiz üzere bir tane amacımız bizlere bırakıt adına bırakılan bu domuzuna şehre arz mebzul, yer iyice hizmeti verebilmek.” ifadelerini kullandı.

Share: