Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan’da resmi törenle karşılandı

– Reisicumhur Erdoğan, Kazakistan’de resmi törenle karşılandı

ASTANA – Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret düzenlediği Astana’üstelik, Kazakistan Reisicumhur Kasım Kardeş Tokayev yoluyla resmi törenle karşılandı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Son Teşrin Ahi Tokayev’in davetine icabetle Türkiye-Kazakistan Erdemli Düzeyli Mühim İşbirliği Konseyi Dördüncü Toplantısı’na akmak amacıyla Kazakistan’ın başkenti Astana’ya geldi. Kazakistan Reisicumhur Kasım Ahi Tokayev tarafından havalimanında karşılanan Cumhur Reisi Erdoğan, henüz sonraları Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geçti. Cumhur Reisi Erdoğan Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Kazakistan Cumhur Reisi Kasım Kardeş Tokayev marifetiyle resmi törenle karşılandı. Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki karşılama töreninde Erdoğan ve Tokayev’e çapraz olarak heyetler ikram edildi. Cumhur Reisi Erdoğan ve Tokayev’in tören yerlerini almalarının arkası sıra iki mutluluk milli marşları çalındı. Elan sonra tören kıtasını selamlayan Erdoğan ve Tokayev, daha sonra baş başa ve heyetler arası görüşmeye geçti.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Iblağ ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, MİT Başkanı Melik Rekiz, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Çıpa, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Sıklet da meydan aldı.

Share: