Cumhurbaşkanı Erdoğan, “EYT ertelenecek” iddialarına serencam noktayı koydu: Bu hafta Meclis’ten geçirin

Reisicumhur Erdoğan başkanlığında yapılan SELIM Tümen Minval Icra Kurulu (MYK) toplantısı, 2 periyot evvel gerçekleşti. Öğür genel merkezinde basına merbut yapılan güruh 6 saat sürdü.

BU HAFTA GÖRÜŞÜLMESİ TALİMATI

MYK’nın gündeminde, geçtiğimiz günlerde TBMM’den geçmesi muhtemel ancak deprem felaketi nedeniyle yasalaşamayan EYT düzenlemesi de vardı. Sözcü’nün haberine göre Reisicumhur Erdoğan, EYT teklifinin Meclis’ten motamot geçirilmesi talimatı verdi. TBMM bu hafta süresince düzenlemeyi görüşecek.

“EYT’Yİ BİR YIL ERTELEYELİM” İDDİASI

Bazı MYK üyelerinin toplantıda; depremin oluşturduğu balaban zarara ilgi çektiği, düzenlemenin Hazine’ye büyük abra olacağını belirttikleri ve EYT düzenlemesinin baştan gözden geçirilmesini önerdiği öne sürüldü. Hatta bire bir MYK üyesinin, “EYT düzenlemesini tıpkısı sene erteleyelim” ifadesini kullandığı sav edildi.

HAFTA İÇİ MECLİS’TEN GEÇECEK

Bu diyalogların peşi sıra Cumhur Reisi Erdoğan’ın EYT düzenlemesinde kalın kafalı hamle atılmayacağını ve bu hafta içinde TBMM Genel Yerleşmiş’nun çalışması halinde EYT düzenlemesinin kâin haliyle yasalaşmasını istediği belirtildi. Meclis, 21 Gücük Ay Salı haset hareket sonrasında çalışmalarına başlayacak. Bu hafta süresince EYT düzenlemesinin Sedir’ten geçeceği anlayış ediliyor.

Share: