Milli taekwondoculardan 36 madalya

İstanbul’da planlı 8. WT Reislik Kupası & 10. Uluslararası Türkiye Taekwondo Turnuvası’nın ikinci gününde Türk sporcular 9’sı kızıl 36 madalya kazandı.

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) ve Türkiye Taekwondo Federasyonu marifetiyle, 1-14 Gücük Ay tarihleri ortada düzenlenecek olan organizasyonun ikinci gününde taekwondo poomsae kategorisinde 8. WT Riyaset Kupası ikinci dönüş, 10. Uluslararası Türkiye Taekwondo Turnuvası önce çevrim müsabakaları yapıldı. Türk sporcular, 6 değerli, 6 gümüş, 8 bronz atılmak amacıyla 20 madalya kazandı. Türkiye, iki aktarılma böylelikle 12 değerli, 10 gümüş ve 15 bronz madalya ile taekwondo poomsae kategorisini zirvede tamamladı. İtalya, 6 zer, 7 gümüş, 6 bronz madalya ile ikinci, İran ise 6 altın, 3 bronz madalya ile üçüncü sırayı aldı.

Organizasyonda ayrıca 10. Arsıulusal Türkiye Taekwondo Turnuvası’nda poomsae kategorisinde evvel periyot müsabakaları yapıldı. Türkiye 3’ü altın, 4’ü sim, 9’u bronz almak üzere 16 madalya ile ilk günü ikinci tam bitirdi. İtalya’nın 6 altın, 2 sim, 3 bronz ile önce tam yer aldığı turnuvada İsviçre, birer değerli, gümüş ve bronz madalya ile üçüncü tam bulunuyor.

Organizasyonun üçüncü gününde 10. Arsıulusal Türkiye Taekwondo Turnuvası’nda taekwondo poomsae kategorisinin serencam müsabakaları yapılacak. – İSTANBUL

Share: