Çin’de ikinci tıpkısı karı üzere ahzetmek amacıyla yıpranmamış bir yavru fethetmek gerekebilir

2016’dahi bir tane yavru politikasını ayrılma fail dünyanın yeryüzü neşeli ülkesi Çin, şimdi bile düşen nefer artış oranlarını artırmaya çalışıyor. 13 Çin şehri, veladet oranını ve emlak piyasasını tasarruf etmek amacıyla iyelik kurallarını gevşetiyor.

Çin, cansız taşınmazlar piyasasını ve sakıt veladet oranını artırmak üzere üç çocuklu ailelerin ikinci ayrımsız aile satın almalarına izin veriyor.

Times’ın haberine göre, çoğu ailenin bir tane bire bir daireye topluluk olma hakkının olduğu 12 milyonluk Hangzhou şehrinde, yetkililer bu kısıtlamayı kaldırdı ve yeni evler satışa çıktığında üç yahut henüz aşkın çocuğu olan hanelere öncelik verileceğini söyledi.

İsmini atfetmek istemeyen kaynaklar, politikanın “gayrı Çin şehirleri marifetiyle imitasyon edilmeye değer” olduğunu ve bunun talih genelinde uygulanabileceğinin bire bir işareti olduğunu söyledi.

Yeni karı satışları, Kovid-19 pandemisinin etkisiyle, yılın geçmiş çeyreğinde 2021’e nazaran kestirmece üçte tıpkısı oranında düştü. Ülkenin sunu iri 100 şehrinde birlikte bölük fiyatlarındaki nema azaldı yahut bilakis döndü.

Şehrin reformları, Pekin’mağara geçen yıl temel gösteren demografik akse karşısında uygulamaya koyduğu üç yavru politikasıyla bile tınlamalı. Aileleri bire bir yahut iki çocukla sınırlayan on yıldan aşkın tıpkısı sürenin peşi sıra, iktidardaki Komünist Öğür demincek birden yaşlanan bir toplum ve bu sene azalması beklenen tıpkısı nüfusla yüz yüze.

Çin’üstelik sosyal iletişim araçları yasağı: Dallar naklen yayın yapamayacak!

 

Japonya’de bala nüfusu anbean azalıyor

 

Share: