Başkan Yöney’den açıklama

Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Itimat ve Kefillik Kooperatifi Başkanı Halil İbrahim Yöney, yılsonu olması dolayısıyla fariza süresini değerlendirdi. Başkan Yöney, yılsonu değerlendirmesinin yanında kongre için gün verdi.

4.5 yıl evvel göreve geldiğinde kooperatifin 600 üyesinin olduğunu bildiren Başbuğ Yöney, kooperatifin kapısını çalan yekpare esnafa kucak açtıklarını belirterek, 2022 yılı sonu itibariyle unsur sayısını bin 200’ün üstüne taşıdıklarını söyledi.

Ortaklara kullandırılan cesaret miktarlarına bile değinen Yöney, “Göreve geldiğimizde ortaklarımıza kullandırılan emniyet miktarı toplamda 31 Milyondu. Bu miktar 2022 yılı sonu itibariyle 133 Milyon oldu. Yani toplam plasmanın 4 katını aşan bire bir rakama ulaştık. Bu sürede 600’ü fazla eskimemiş üyemizin taleplerini karşıladık” dedi.

Göreve geldiğinde gelişigüzel esnafa denk davranacağının sözünü veren Yöney, “Kooperatifimize gelen parçalanmamış esnafımıza havari olduk. Bunun bildirme iyicene göstergesi 4.5 yılda unsur sayımızı iki katına çıkardık. Şunun de alelhusus altını yemek istiyorum. Hiçbir esnafımızın yürütme işlemleri marifetiyle mağduriyetine amil olmadık” şeklinde konuştu.

Kooperatifin görevinin yemeden içmeden cesaret isnat etmek olmadığını tamlayan Yöney, “İş yeri engel gören, maddesel sıkıntıya giren ve ayrımsız nedenlerle yumruk durumda olan esnaflarımıza imkanlarımız ölçüsünde destek olduk” dedi.

“16 Eş’ta kongreye gidiyoruz” diye kurultay tarihine dikkat çeken Komutan Yöney, normal şartlarda seçimin 2024 yılında yapılacağını fakat kooperatif kanununda yapılan uymazlık ile mutluluk genelinde alınan karara göre kongrelerin 2023 yılı aile ayına çekildiğini aktardı. Yöney, Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Güven ve Kefalet Kooperatifi seçimlerinin 16 Familya 2023 tarihinde saat 9.30’da Grand Manolya Düğün salonunda yapılacağını vurgulayarak, “Bayburt esnafına kattığımız kazanımların sürmesi zımnında kongrede baştan adayım. Şahsım ve yönetimim olarak esnafımızın yanında olduğumuzu bildirme ediyor, kamu esnafımızı kongremize nida ediyorum. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” ifadelerini kullandı. – BAYBURT

Share: