Başkan Beyoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişi öncesi değerlendirmelerde bulundu

Diyarbakır’ın 400 bin nüfuslu Bağlar ilçesi, akıbet yıllarda sağlanan huzur ortamının getirdiği değişimle geleceğe umutla bakıyor.

Bağlar Şehremini Hüseyin Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Ilk Teşrin Aksata haset kente yapacağı ülfet öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’daki eroin kazası zımnında geçen hafta son anda çalmak zorunda kaldığı Diyarbakır gezisini bu hafta gerçekleştirecek. Erdoğan, 23 Ekim Aksata günü saat 14.00’te İstasyon Meydanı’nda vatandaşlarla buluşarak benzeri zamanda yapım tamamlanan bir nice işaret ve hizmetin açılışını gerçekleştirecek.

Bağlar ilçesi, yıldırı olaylarının pençesinden kurtulduktan sonradan yapılan hizmetlerle değişimi yakaladı. Diyarbakır ve bölgenin sağlanan hayat ortamının etkisiyle iri ayrımsız değiş içerisine girdiğini tamlayan Beyoğlu, Reisicumhur Erdoğan’ın gelişigüzel ahit olduğu kadar ahali tarafından iri coşkuyla karşılanacağını dile getirdi.

Bölgenin terörden kaynaklı elem günleri yendiğini anlatım eden Beyoğlu, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güvenlik anlamında atık adımlar, yapılan hizmetler, gerçekleştirilen yatırımlar ve halk nezdinde oluşan yiğitlik duygusuyla yıllardır tayf ettiğimiz erinç ortamını yakaladık. Halkımız bu ortamın bozulmasına imkan vermeyecektir. Binlerce koca kentimizi mülakat ediyor, sokaklarımız faal, bölgenin temas karışında huzurun izleri var. Bunun değeri milyon dolarlarla tarif edilemez. Bu yüzden sunma iri yatırım, devlet-yurttaş tarafından sağlanan dirlik ortamıdır. Istek, toplumsal ve bakım belediyeciliği şiarıyla devasa hizmetlere imza attık. Genişlik önemlisi, sokak çıkmaz eş eş gezerek her vatandaşımızın yaşamına dokunduk. Cumhurbaşkanımızı şişman benzeri hırslı ve muhabbetle karşılayacağız inşallah.” diye konuştu. – DİYARBAKIR

Share: