Bartın olgun… DOĞRU Parti Afyonkarahisar Mebus Eroğlu, Bartın’da ziyaretlerde bulundu

AK Tümen Afyonkarahisar Mebus Veysel Eroğlu, Bartın’bile ziyaretler gerçekleştirdi.

Ziyaret ve incelemelerde düşmek için kente mevrut Eroğlu, partisinin İl Başkanlığını görüşme ederek İl Başkanı Turhan Sahtekâr ve yer yönetimiyle görüştü.

Daha sonraları gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eroğlu, benzeri gazetecinin Haliç’in son durumuyla ilişik istifham su üstüne, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Şehremaneti Başkanlığı döneminde İSKİ’de Genel Müdürlük görevinde bulunduğunu anımsatarak, 1994 yılından itibaren yaptıkları çalışmalarla Haliç’i temizlediklerini söyledi.

Eroğlu, “Tığ ayrılırken, yani AK Tümen belediyeyi tasdik ederken 49 asıl balık vardı. Biz tesisleri yaptık. Bunları çalıştırmak gerekiyor neticede. Siz kanallara hizmet yapmasanız, çöpleri toplamazsanız, yeniden iletirsen balçık tekrar birikmeye başlar.” dedi.

Haliç’te bakım ve taharri çalışmalarının yapılmadığını belirten Eroğlu, “Burada tavsiyemiz şu; reklamı falan bıraksınlar. Bizim getirdiğimiz suyu, bizim restore ettiğimiz tarihi çeşmeye sarığıburma takma merasimlerini bıraksınlar. Şebekeyi tamamen yeniledik, bilcümle şebekeyi. Hep şebeke sistemi, kolektörler, tüneller, tasfiye tesisleri bunları yaptık. Aynı de namus borcu ödedik. Borçsuz teyit ettik. Dolayısıyla bunlara takkadak sakıt çalıştırmak. Bakarsan rabıt, bakmazsan incitici tamam. Meselenin özü şu an budur. Şu zaman hakikaten bu bakım çalışmaları ve saire arama çalışmaları yapılmadığı amacıyla bir kirlenme söz konusu.” şeklinde konuştu.

Eroğlu, Haliç’e akman su gelmesi için Reisicumhur Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul Boğazı’ndan tıpkı tünelle Kağıthane deresine temiz akarsu aktarıldığını belirterek, “Onu da cümbüş enerjisi falanca oluyor diyerek çalıştırmıyorlar. Dolayısıyla Haliç’in durumu budur.” ifadesini kullandı.

Bartın Valiliği, Bartın Belediyesi ve Bartın Üniversitesini de mülakat fail Eroğlu, henüz sonradan incelemelerde çıkmak için Zonguldak’ın Filyos beldesine geçti.

Share: