Orman ve Su İşleri eski bakanlarından Prof. Dr. Eroğlu, BARÜ’den övgüyle bahsetti

Bartın Üniversitesini (BARÜ) görüşme eden Orman ve Akarsu İşleri önceki bakanlarından Prof. Dr. Veysel Eroğlu, üniversite bünyesinde yapılan lehçe kalkınma odaklı çalışmalardan övgüyle bahsetti.

Orman ve Su İşleri eski bakanlarından Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı paradigma ülfet ve toplantılara karışmak için geldiği Bartın’üstelik, Bartın Üniversitesini (BARÜ) müzakere etti. BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran ile Prof. Dr. Kalp Polat ve Genel Sekreter Doç. Dr. Said Ceyhan vasıtasıyla karşılanan Eroğlu’na BARÜ’deki çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

BARÜ’nün tekmil bileşenleriyle birlikte bilcümle henüz iyisi üzere nazik gayretler gösterdiğini kaydeden Rektör Detaylı, “Gayretlerimiz sonucunda ilmî alandaki başarılarımız bodur sürede ulusal ve uluslararası derecelendirme kuruluşlarının değerlendirmelerine yansıdı. Yükseköğretim kurumlarının arsıulusal hatırlı dizinlerde yapmış oldukları yayınlara ilgilendiren analizlerde Üniversitemiz, 5 yılda 3 kata vasıl ayrımsız artma gösterdi” dedi.

“Akil Geri Hizmet ve Tümleşik Kesim Uygulamaları” ihtisaslaşma alanında bölgesel kalkınma odaklı sürdürülebilir aynı hareket hedeflediklerinin bile aktaran Rektör Ince, “İhtisaslaşma alanımıza çevrik çabalarımızla Filyos Vadisi Projesi odağında bölgede gelişebilecek muhtemel sektörler üzerinde şahane akademik kadromuzla az çok bereketli çalışmalar yürütüyoruz. Bir zamanda abuhava değişikliği ve sürdürülebilirlik konularında ekolojik dönüşümleri destekleyen, geleceğimize ayar katan uygulamaları birlikte hayata geçiriyoruz. Bu düşüncelerle yekpare paydaşlarımızla birlikte kararlılıkla sürdürdüğümüz gelecek yolculuğumuzda bizleri yakından strateji ederek desteklerini esirgemeyen Orman ve Su İşleri önceki bakanlarımızdan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

BARÜ bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip ettiklerini tabir fail Eroğlu ise eğitim-öğretim, araştırma-ihya ve toplumsal katkı alanlarında yapılan çalışmalardan övgüyle bahsetti.

Eroğlu, yükseköğretim kurumlarının aynı şehrin ve bölgenin kalkınmasındaki önemine değinerek “Bartın Üniversitesi elde ettiği başarılarla adından sıkça hezel ettiren benzeri gelgel olmayı başardı. Yarınlarımız yerine düş donör gelişmelerin yaşandığı Üniversitemizde, ülkemizin kalkınmasına ulama sunmaya yönelik iri gayret gösterilmektedir. Bu doğrultuda özellikle Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Ince koyulmak üzere emekleriyle ülkemizin gelişimine ulama sunan herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu. – BARTIN

Share: