Bakan Süleyman Soylu: “PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Ümraniye’dahi İMES esnafıyla buluştu. Yüz Yüze 100 Dönme programında konuşan Aristokrat, “DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı bir derttir. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır” dedi.

Yüz Yüze 100 Dolaşma programı çerçevesinde Ümraniye’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İMES esnafıyla kahvaltıda buluştu. Ümraniye’ye mevrut Vekil Soylu’evet Belediye Başkanı İsmet Yıldırım haremlik etti. Program öncesi esnaf ile selamlaşıp ahbapça fail Icra Vekili Süleyman Aristokrat, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Vekil Soylu, “Biz altyapısını hazırlamış bir ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye üzere değil. Bugün bizi kazançlı panel saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’da 200’ün üzerinde yazı çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi amacıyla ellerinden geleni yaptılar. Bizden önceki gelenlerden elan çok çalışmalıyız” dedi.

“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

ESIR ve terör ilişkisine değinen Icra Vekili Soylu, “Bu coğrafyada tek antlaşma oyunu tığ bozmadık. Bu coğrafyanın insanları de oyunu bozmadılar. Burada oyunu bozanlar kendini ensesi kalın etkili ve dünyada bey görenler. Amerika serencam 3 yıldır PKK’evet resmi olarak 2 milyar dolar müzaheret yaptı. Bizim kazandığımız paradan vergiden bir terör örgütüne yardım gitse de acun bize ne yapar. Hepinizin mallarının dünyaya gitmesini yasaklar. Türkiye’nin dünyadan Cesaret almasını yasaklar. 2002’da Afganistan’a girdiler. 17 bin hektar afyon üretiliyordu. Çıktıklarında o alan 300 bin hektera döndü. Bundan yıllar evvel Türkiye’de yakalanan uyuşturucunun yüzde 70’i batıda yakalandı. Şimdi ise yüzdelik 70’i Van, Hakkari ve Ağrı’birlikte yakalanıyor. Rota fark etmek zorunda kaldılar. Bunlar batının bilcümle dünyaya vermiş olduğu bire bir musibettir. Bunlardan ırak durabilmek iki şeyle peki. Birincisi haddinden fazla gitmek ve ayakta ara vermek. İkincisi ilişki ve kardeşlik içerisinde ayakta durmak. DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı tıpkı derttir. Suriye’birlikte Rakka diyerek ayrımsız yer vardı. Bizim müdahalemizle DAEŞ Rakka’dan çıkacaktı. Amerika, PKK ve PYD’ye Rakka emri verdi. Yegâne mermi atılmadan DAEŞ bölgeden çekildi. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır. Tığ Amerika’de çarpış yapmaya etkin can ya da grubu Türkiye’bile koruma görevlisi edersek tıpkısı ilintimiz olduğu söylenebilir. Siz bile FETÖ’yü Amerika’üstelik beslerseniz, oradaki imkanları ülkenizin hazinesi ile beslerseniz, onlara okullar açarsanız Biz de karşılığında Bu istimara ika hakkına topluluk olmuş oluruz” diyerek konuştu.

“Bugün bizi iktisadi panel saldırılarla itmeye çalıştılar”

Gündeme ilgilendiren değerlendirmelerde kâin Icra Vekili Soylu, “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Gıda krizi ile ilgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gelmeleri, ona meni bükmeleri rapor etmem gerekiyor ki sevdiklerinden periferi değildir. Eğer biz ayakta durmamış olsaydık, şayet tıpkısı savrulmuş olsaydık, Cumhurbaşkanımız Rusya ile Ukrayna ortada doğru benzeri Türkiye konumu koymamış olsaydı onlar bizi 1990’larda yaşadığımız durumlara sokacaklardı. Tığ altyapısını hazırlamış aynı ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye gibi değil. Zaman bizi iktisadi panel saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’üstelik 200’ün üzerinde yazı çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Bizden evvel gelenlerden elan aşkın çalışmalıyız. Bizden öncekilerden henüz çok temas içerisinde olmalıyız. Bu topraklar Zevalsiz kalacak bunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Bu ülkenin yönetiminde kaldığı sürece önümüzdeki bu imkanları kullanmalıyız. Ona tıpkısı şey olursa Cenabıhak korusun. Ayrımsız vatandaşımızın işini üstelik halletsek bize yeter. Kimi Zaman günde 100 karar alıyorum. Eğer Tayyip Erdoğan olmasa biz bu kararların yüzde birini almakta zorlanırız” dedi.

“Derdimiz yine insanları ayağa kaldırabilmek”

Sözlerine bitmeme eden İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Şimal Marmara Otoyolu olmasaydı, İstanbul Havalimanı olmasaydı, Marmaray ve Avrasya Tüneli olmasaydı, Osmangazi köprüsü olmasa üretimimiz ve üretiminiz kuşkusuz peki. Bu benzeri altyapıdır. Bu Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a olan yolun altyapısıdır. Karadeniz kıyı yolunun ast yapısıdır. Altyapımız gelişti. Tarihimizin arz balaban orman yangını ile yüz yüze kalabiliyoruz. Bir Nice ilimizde selle yüz yüze kaldık. Bayrama aynı hafta vardı Biz selden rastgele çepel olmadan girdik. aralıksız çalışıldı gayet gösterildi. Tığ insanlara sizi ayağa kaldıracağız dedik. Tespitler yaptık. Zararların her 100 lirasından 70 lirasını verdik. Derdimiz gene insanları ayağa kaldırabilmek. Kastamonu’da sabık sene bu devir diliminde oldu yeğin. 1 yıldır altyapısını hazırladık. Önümüzdeki hafta birlikte inşallah endüstri sitesindeki arkadaşlara dükkanlarını konfirmasyon edeceğiz” diyerek konuştu. – İSTANBULShare: