Ayn kaşıntısı şikayeti ile hastaneye revan yaşlı avrat kanser olduğunu öğrendi!

Göz kaşıntısı, flaş taşkın sulanma, ara sıra koşa görme kabilinden problemler diri Fadimana Başkan değme ağrı sızı hissetmediği için doktora gitmeyi ihmal etti. Ahit geçtikçe gözlerindeki kaşıntı, yaşarma ve çift görme, televizyona bakınca kesin görememe üzere şikayetleri artınca doktora başvurdu ve amansız hastalık olduğunun öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

KÖR OLMASINA RAMAK KALDI

Kör olmasına ve kanser hücrelerinin vücudun değişik bölgelerine metastaz yapmasına ramak kala doktora giden 3 çocuk annesi Fadimana Başkan, vücudunun değme yerinde sancı olmadığı üzere doktora gitme gereği duymadığını anlatım etti. Esenlik Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde kudretli bire bir ameliyat ile sağlığına munsap Başbuğ, vatandaşlara bu çeşit şikayetleri olduğunda, geç kalmadan ayrımsız sağlık kuruluşuna başvurmaları noktasında tavsiyelerde bulundu.

“BURNUMUN İÇİNDE BILE VARMIŞ”

Başkan, İhlas Bilgi Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, “Gözlerimde akım, kızarma ve çift rüyet başlamıştı. Ereğli’üstelik hususi tıpkı doktora gittim. Hususi hekim bana baktı. Amansız Hastalık olduğumu söyledi. Sonrada bu hastaneye başvurdum. Burnumun ortamında dahi varmış. KBB burnuma birlikte baktı. Demin beni faaliyetler edecekler. Önceki burnumdan, bilahare de gözlerimden. Dişlerimi alacaklar, damağımın içini alacaklar. Tanrı müsaade verirse ferda operasyon olacağım” ifadelerini kullandı.

“KANSER TANISI ALARAK BİZE BAŞVURDU”

Ameliyatı gerçekleştiren Afiyet Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Yetişek ve Araştırı Hastanesi KBB Kliniği Yetişek ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Kültürlü Yılmayan ise kanser hastalığının haddinden fazla sinsi olduğunu ve çok ciddi ilerlediğini söyledi. Işler öncesinde açıklamalarda kâin Prof. Dr. Görgülü Enerjik, “43 yaşında Konya Ereğli’den mevrut hastamız Fadimana hatun sol çene kemiğinde amansız hastalık tanısı alarak bize başvurdu. Bu süreçte hastadan öncelikle biyopsi aldık, tanıyı netleştirmeye çalıştık. Sonrasında tanının amansız hastalık gelmesi konusunda görüntüleme yöntemlerini değerlendirerek ameliyatı planladık. Zaman bile ameliyata başladık. Ameliyatta çarık kemiğinin tamamını çıkartacağız. Cerrahi Müdahale esnasında gözün durumunu değerlendireceğiz, gözün çıkarılıp çıkarılmayacağını ameliyatta değişmeyen vereceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Hasta Fadimana Komutan işler oldu. Zaruri tedavi süreci uygulandı, sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu oldu.Share: