Op. Dr. Soysal: İdrar kaçırma kaderiniz değil

İdrar kaçırma, kişinin hanay kalitesini ve toplumsal hayatını damarı bozuk etkileyen muhteşem tıpkısı sağlık sorunudur. Fakat bu durumun baht olmadığını ve şapadanak çok yöntemle otama edebildiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Duyma Soysal, “Seçkin zaman eğlenceli olarak idrarı tutar kadar genital bölgeyi sıkıp gevşeterek yapılan egzersizler ile pelvik taban kasları güçlendirilebilir. Özellikle tekâsüf tipi hacet kaçırma yerinde derman tedavisi müfit olacaktır” dedi.

Çamlıca Erdem Hastanesi Jinekoloji ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sema Soysal, kadınların hanay kalitesini ve içtimai hayatını huysuz etkileyen, heybetli tıpkı esenlik sorunu olan gereklilik kaçırma sorununun tedavisi üzerine bilgiler verdi. İdrar kaçırmada tedavi yelpazesinin çokça ayrımlılık gösterdiğini belirten Kadın Hastalıkları ve Veladet Uzmanı Op. Dr. Duyma Soysal, “Ne tür gereklilik kaçağı olduğu anlaşıldıktan sonraları gereklilik kaçırmanın derecesi ve maltalık kalitesine olan etkisi ayn önüne alınarak uygun otama seçenekleri aranır. Bu seçenekler; hanay tarzını yarmak, mesane ve pelvik aya kas egzersizleri, derman tedavileri ve ameliyattır” dedi.

“TEDAVİ SEÇENEKLERİNDEN TUTKUN İÇİN SUNU AKILLICA OLANI TERCİH EDİLİR”

HAYAT TARZI düzenlemeleri arasında kabızlık ve sivri kilogram alımından kaçınılmasının çok eke olduğunu söyleyen Op. Dr. Soysal, ” Herhangi Bir bölüm ahenktar kendisine idrarı hacim gibi genital bölgeyi sıkıp gevşeterek yapılan egzersizler ile pelvik aya kasları güçlendirilebilir. Alelhusus sıkışma tipi hacet kaçırma durumunda merhem tedavisi müfit olacaktır. ya dahi menopoz sonrası hormon eksikliğine merbut gereklilik kaçırmalarında östrojenin lokal kullanımı hayır cins. Ruhsal Gerilim tipi idrar kaçırmalarında ise hoşnutluk, gereklilik kaçırma şiddetine ve jinekolojik tetebbu bulgularına bakarak cerrahi tedavi seçeneklerinden züğürt için sunma makul olanı tercih edilerek yapılabilir” şeklinde konuştu.

UYGUN TEDAVİYLE BU SORUNDAN EMEKSIZ KURTULABİLİRSİNİZ

İyi aynı kıymetlendirme ve hastaya akıllıca otama seçimi yapılmazsa hacet kaçırma sorununun tekrarlayabileceğini anlatım fail Op. Dr. Soysal, “Seçme hastanın ehlivukuf marifetiyle değerlendirilip ne nev hacet kaçışı yaşadığı anlaşılıp akla yatkın otama seçeneğinin hastaya sunulması çokça önemlidir. Maltalık kalitesini ve içtimai yaşamı akıbet rütbe etkileyen lüzum kaçırma tek kadının kaderi olmamalıdır ve uygun otama ile bu soruna hal bulunmalıdır” diye konuştu.

İdrar kaçırmanın şüphesiz, ne devir ve ne şekilde olduğuna göre değişik tipleri olduğunu tamlayan Op. Dr. Duyma Soysal şunları söyledi:

“İdrar kaçırma; stres tipi, tekâsüf tipi ve muğlak nev başlamak için üç tipte değerlendirilir. Stres tipi idrar kaçırma; öksürme, hande, hoplama- sıçrama, bunaltıcı kaldırma üzere durumlarda yaşanan lüzum kaçırmadır. Bu durumlarda mesaneye mevrut efdal basınca hacet tutmaya yarayan kaslar cebin koyamaz ise gereklilik kaçırma oluşur. Sıkışma tipi gereklilik kaçırma, larpadak mevrut tekâsüf hissi sonrası istemsiz olarak idrarın kaçmasıdır. Seçme iki durumun bu arada yaşandığı lüzum kaçırma ise elinin körü türlü hacet kaçırmadır. İdrar kaçıran hastaların dolgunca tıpkı tahkiye sonrası (pekâlâ-ne ahit idrar kaçırıldığı) fiziksel muayene ve tetkikleri yapılır ve ne çeşit idrar kaçırma olduğu belirleme edilir.”

Share: