Aydemir: ‘Önceliğimiz daim milletimizin menfaatidir’

SELIM Tümen Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, milletin lehine hangi varsa onun birlikte olduklarını, olmaya birlikte bitmeme edeceklerini söyledi.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilgilendiren notlar düşen Mebus İbrahim Aydemir, Cumhur Reisi Erdoğan’ın Kadro toplantısındaki vurgularını paylaştı; muhalefetin içtenliksiz olduğunu belirterek gerçekleri tersyüz buyurmak ve sömürme siyaseti üretmekle meşgul olduğunun altını çizdi.

Aydemir Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Vurgularını Paylaştı

Milletvekili Aydemir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın DOĞRU Fırka Ekip Toplantısı’ndaki konuşmasında “Bütün bu sirk cambazları, hırs tellalları bölgeye bugüne kadar acaba kaç sefer gittiler?” sorusunu yönelttiğini anımsattı.

‘Hakikat budur’

Mebus Aydemir, ‘Takım toplantımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu çok özel mesajlar vardı. Yürekleri ferahlatan mesajlardı. Kâin yıkıma, kâin depreme çevrilmiş değerlendirmeleri vardı ve milletimize olan sahabetliğimizin hangi mertebe faziletkâr olduğunu anlattı. Yapılanları, yapılacakları kayda geçti. ve bir aksan yaptı. Neydi o? Şu anda deprem bölgesinde sahipsizlik var diye figan koparanların esasta orayla, sarsıntı afetini yaşamış insanlarımızla ırak mümasil ilgileri olmadığının altını çizdi. Hakikatte budur. ‘ dedi.

Muhalefet Deprem Bölgesinde Yoktu

Deprem bölgesinde bulunduğu 20 gün içerisinde hiçbir tehalüf milletvekiline denk gelmediğini tamlayan Mebus Aydemir, “Bunlar hemen goygoyculuk yaparlar, yalan söyleyip iftira atarlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘sirk cambazları’ ifadesi kamu dahi bunları anlatım ediyor.” diye konuştu.

İftira Siyasetine Tepki

Muhalefetin dezenformasyona yoğunlaştığını, bunun serencam örneğinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Elbistan’dahi yaşadığı olayda gözlemlendiğini tamlayan Saylav Aydemir, Bahçeli’nin güruh alanına asılan Elbistan’ın 82’inci olmasına müteveccih bir afişin indirilmesini istediğini, muhalefetin ise bu sözü çarpıttığını, Bahçeli’ye bühtan attığını vurguladı.

Bu nasıl politika?

Milletvekili Aydemir, ‘Sayın Izzet Bahçeli’nin Kahramanmaraş’ta yaşadığı aynı olay var. Bütün bu arada gördük. Sayın Bahçeli tıpkı şeye itiraz ediyor. Diyor kim ‘biraz sonradan Sayın Cumhurbaşkanımız konuşacak. Sessiz olalım.’ Sayın Bahçeli toplantının manasına akıllıca düşmediği, gündemle örtüşmediği üzere Elbistan’ın 82’inci olmasına yönelik aynı afişin indirilmesini atlaya zıplaya, ‘indirin şunu’ talimatını veriyor. İndirin dediği ayrımsız pankart. Dediği bu amma, CHP’nin umumi başbuğ yardımcıları, âdem kayırıcı adamlar şu yalanı söylüyorlar; ‘Sanki Sayın Bahçeli demiş kim şu insanları indirin. Yani dövün. Aşağıya cebin. ‘ Böyle aynı maskaralık tamam mu? Alelhusus halimize bakar mısınız? Bu mu yöntem ya? Ne kadar Kusur. Bu işin hakikati ılımlı yere sokak mı? ‘ dedi.

Yüzyılın Afeti Herkesi Etkiledi

Depremin herkesi ilgilendirdiğini vurgulayan Saylav Aydemir, ” Malatya’birlikte sarsıntı reşit ama gerileme altında kalanların Erzurum’üstelik akrabaları var. Gelişigüzel yeri etkiledi. Öyleyse nedir bu siyasal yarar peşinde akın etmek? Ne yapılabileceğinin derdinde olacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Muhalefetin sarsıntı üzerinden, depremzedelerin acıları üzerinden yöntem yaptığını, gündemi istismara yeltendiğini belirten Mebus Aydemir, ‘Bereket namevcut onlarda. Münasebet? Samimiyetleri namevcut. Millet diyerek, İnsan diye niteleyerek ayrımsız dertleri bulunmayan. İşleri güçleri domates dolması ve hakikatleri çarpıtmaktır.’ kaydını düştü

Seçimler

Cumhur Reisi Erdoğan’ın kadro toplantısında seçimin 14 Mayıs’ta olacağını söylediğini hatırlatan Saylav Aydemir, seçimin 14 Mayıs’ta olmasının Reisicumhur Erdoğan’ın liderliğinin hangi büyüklüğünde sağlam olduğunu gösterdiğini dile getirdi. Milletvekili Aydemir, “Biz şartlar ne olursa olsun, milletin lehine ne varsa onun yanında oluruz.” değerlendirmesini yaptı. – ERZURUM

Share: