AstraZeneca, Kanada’daki araştırma faaliyetlerini büyütüyor

Kanada hükümeti, evvel Kovid-19 aşısı üreten İngiltere merkezli AstraZeneca’nın ilmî araştırma faaliyetlerini izam etmek amacıyla Kanada’yı seçtiğini duyurdu. Mavera yandan Almanya merkezli BioNTech ise Eş ayında İngiltere hükümetiyle mRNA bazlı amansız hastalık aşısı üzerine katılım yapacağını duyurmuştu.

Kanada Başvekâlet Ofisi’nden dün yapılan açıklamada AstraZeneca’nın, Ontario eyaletinde bulunan merkezi vasıtasıyla Kanada’daki araştırma faaliyetlerini uzun uzadıya ülkenin biyo-imalat sektörlerine yaptığı yüce toptan yatırımla ‘kanser kadar ağdalanmış hastalıklara müteveccih tedaviler’ geliştireceği kaydedildi.

İngiltere’nin Cambridge kenti merkezli ?AstraZeneca, dünya çapında 83 binden fazla çalışanı olan ve onkoloji, solunum ve immünoloji alanında bilimsel tedavilere odaklanan küresel tıpkı biyofarmasötik şirketidir. Şirket, Kovid-19 salgınında aşılama üreten şirketlerden biri olmuştu. AstraZeneca aşısı Vaxzevria, mRNA bazlı olmayıp koronavirüs çaltı proteininin genetik kodunu içeren dokuncasız, zayıflatılmış bire bir hayvan virüsü içermektedir.Öte yandan İngiltere Esenlik Bakanlığı ve Almanya merkezli BioNTech, Aile ayında mRNA bazlı amansız hastalık aşısı amacıyla ortaklık yapacağını duyurmuştu.

Share: