Asayiş güçleri eskimemiş yıla görev başında girdi

Muş’ta asayiş güçleri, vatandaşların huzur ve büzük süresince bakir yıla girmesini çıkarmak amacıyla arama noktalarında denetleme yaptı.

İl Emniyet Müdürlüğüne sınırlanmış polis güçleri ekipleri, yıpranmamış yılda kent genelinde 52 noktada 98 kol 554 personelle aplikasyon yaptı.

Muş- Bitlis kara yolundaki aplikasyon noktasında görev yapan KOM, Uyuşturucu, TEMA, Düzenlilik, PÖH, Trafik ve Yavru Şubesi ekipleri, Genel Hikmet Toplama (GBT) sorgusu yaptı, araçları arama etti.

Muş Valisi İlker Gündüzöz bile beraberindeki İl Cingöz Komutanı Miralay Mehmet Son Teşrin Ermiş ve İl Inanma Müdürü Açık Deniz Kaloğlu ile kente 35 kilometre uzaklıktaki Şehit Açıkgöz Üsteğmen İsmail Moray Nesep Bölgesi’nde aynı araya geldiği jandarmanın kullanılmamış yılını kutladı.

Burada konuşan Gündüzöz, jandarmanın 24 saat esasıyla yaz şita demeden Şehit Güllabi Üsteğmen İsmail Moray Soy Bölgesi’nde beklediğini söyledi.

Bölgenin güvenli olduğunu tamlayan Gündüzöz, “Daha Çok burası emin ayrımsız düzlük. Yıldırı örgütü buralara giremiyor. Zaten dağda haddinden fazla beş altı kaldılar ve kaçışları yok. Tabiatıyla buraları metrukiyet fail vatandaşlarımız da kafasız geliyor. Hayvancılık yine burada koca tıpkısı uyuşma kaynağı oldu. Bunun dışında kaynak bölgesi kurulduktan sonra buralarda yeniden evler yapılıyor. Tahminî 200 eş yapıldı. Daha önce çadırın altında, konteynerlerde bizler kışın üstelik bekledik. Sonrasında daha nizami olan köken bölgesini salim olsun İçişleri Bakanımız, Cumhurbaşkanımız riyasetinde vermiş olduğu seçkin çeşit imkanla tesis etti.” diye konuştu.

Gerçeklik bölgelerinin bölgenin tamamında olduğunu aktaran Gündüzöz şöyle bitmeme etti:

“Sizlerin esas ve babalarınızın ellerinden öperim. Evlatları burada, görevlerinin başında ilk Tanrı’a, bilahare bize emanet. Bu yılbaşı gecesinde gurbette olan, yurt üzere bu desise bayrağın altında nöbet tutan kıymetli jandarmamızı kutlama ediyorum. Cenabıhak, inşallah ayaklarına taş değdirmez. 2023’ün jandarmamıza, polisimize, Muş’umuza ve Türkiye’ye hayırlar getirmesini istek ediyorum. Bu memleketin kötülüğü amacıyla çalışanlara üstelik Cenabıhak okazyon vermesin. Yeni yılınızı tebrik ediyorum.”

Gündüzöz, henüz sonradan Güven Müdürlüğüne geçerek orada Şehir Düzenlilik Yönetim Sistemi merkezinde incelemelerde bulundu, Kaloğlu’ndan vukuf aldı.

Polis ve açıkgöz aplikasyon noktalarını üstelik ziyaret eden Gündüzöz asayiş güçlerinin yeni yılını tebrik kartı etti.

Share: