CHP’li Öztrak: YSK’nın düğmeye basmasını bekliyoruz

CHP’li Öztrak: YSK’nın düğmeye basmasını bekliyoruz

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Yüksek Öztrak, 6’lı masanın reisicumhur adayını açıklama takvimine ilgilendiren, “Biz Faziletkâr Seçme Oturmuş’nun düğmeye basmasını bekliyoruz” dedi.

CHP Kalıp Umumi Heyet (MYK), Umumi Komutan Eksiksizlik Kılıçdaroğlu başkanlığında fırka genel merkezinde toplandı. Toplantının arkası sıra Umumi Komutan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yüksek Öztrak basın toplantısı düzenledi. Öztrak, TÜİK’in açıkladığ enflasyon oranlarına ilişkin, “Çekirdek para şişkinliği göstergeleri rekor kırıyor. Tarımsal girdi fiyatları almış başını gidiyor. Akıbet tıpkı yılda; ÜRE (bitkilerin nitrojen ihtiyacını eğlemek için geçer not aynı besin) gübresinin fiyatı yüzde 208, DAP (fosfor ve nitrojen kadar iki heybetli nebat caize elementini ayrımsız arada kapsayan tıpkı tezek) gübresinin fiyatı yüzde 175, traktöre konacak mazotun fiyatı yüzde 216 arttı. Maraba tarlasına giremiyor. Besici, benzin hayvanlarını kesime gönderiyor. Mutfaklardaki bu cuşuhuruş şüphesiz sönecek?” diyerek konuştu.

‘POLİSEVİ SALDIRISINI CHP’YLE İLİŞKİLENDİRMEYE KALKTILAR’Öztrak, Mersin’deki polisevi saldırısı ile ilişkin, “Mersin’de erzel terör örgütünün kilolu saldırısını Cumhuriyet Halk Partisi’yle ilişkilendirmeye kalktılar. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi, bu onurlu mirasın sahibi, Cumhuriyet Altını Umum Partisi’nin adını ağzına alırken, haddini hududunu bileceksin, iki kere düşüneceksin. Yoksa pişman ederiz” ifadelerini kullandı.’HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNDEN YANAYIZ’CHP Genel Tarz’inde Kemal Kılıçdaroğlu eş sahipliğinde gerçekleşen 6’lı masanın 2’nci tur toplantısı sonrası 6 liderin kuma imzası ile yayımlanan açıklamaya değinen Öztrak, şöyle konuştu: “Politik yelpazenin çokça ayrımlı yerlerinden gelen 6 tümen ayrılıkları aynı kenara bırakarak, vatan, millet ve demokratlık aşkıyla bire bir araya gelmiştir. Milletin Masası dün alışılmadık ve güçlendirilmiş aynı mebus sistemi bu ülkeye vermek amacıyla yapılacakların sefer haritasını çıkarmıştır. En gücük sürede kamuoyuna açıklama kararını dahi almıştır. Esasen çokça kebir aynı aşama adına, milletimizin menfaati amacıyla belirlenen 9 anne ülkü alanında, kuma politikalar sınırlamak ve kuma taahhütlerini kamuoyuna sunu gelişmemiş sürede ifşa etmek amacıyla yola çıkmıştır. Milletin Masası, Ege’de Türkiye- Yunanistan dengesinin Türkiye aleyhine bozulması karşısında ve Rusya’nın Ukrayna’nın kâh bölgelerini ilhakı konusunda da açık tavrını ortaya koymuştur. Vakit Kaybetmeden 13’üncü Cumhurbaşkanını tahsis etmek için zaruri oyu değil ayrımsız zamanda Meclis’te Güçlendirilmiş Mebus Sisteme intikal amacıyla ihtiyaç mahsus çoğunluğu sağlama kararlılığını üstelik açıklamıştır. Öğün bellidir, istikamet bellidir. Siyasal tarihimizin farklı ve köklü damarlarından gelen 6 öğür yerine bizim benimsediğimiz unsur ve değerler bellidir. Tığ otokrasiden değil, demokrasiden yanayız. Biz üstünlerin hukukundan değil hukukun üstünlüğünden yanayız.”

Öztrak, cumhur reisi adayına ilgilendiren sorusu üzerine, “Biz Yüksek Intihap Kurulu’nun düğmeye basmasını bekliyoruz” yanıtını verdi.

Share: