Antalya’da kuvvetli sıkıntı ve yağmur çalışkan oluyor

Antalya’da akva sıkıntı ve yağış hayatı hırçın etkiliyor.

Kentte sabah saatlerinden itibaren devam eden kuvvetli fırtınanın yanı sıra akşam ezanı saatlerinde yağış faal olmaya başladı.

Kuvvetli sıkıntı ve yağış dolayısıyla Çakırlar mevkisindeki bir tane eğik evin alüminyum çatısı uçtu. Gâh bölgelerde ağaçlar, tabelalar ile yararsız konteynerleri devrildi, ara sıra karı ve sokaklarda akarsu birikintileri oluştu, bazen vesait yolda kaldı, sürücüler el anlar yaşadı.

Kuruçay ve Karatepe mahallelerinin bağlantı uğrunda bulunan köprü ile Hurma ve Çakırlar mahallelerinin bağlantı yolu, fert ve mal güvenliği üzere geçici yerine ulaşıma kapatıldı.

Yıldız Mahallesi’nde bodrum kattaki bir evde taşma oluştu, çevrili kalanlar itfaiye ekiplerince dışarı çıkarıldı. Meltem Mahallesi 100. Sene Caddesi’ndeki altgeçitte su birikintisi zımnında yolda mütezayit vesait, cazibedar yardımıyla çıkarıldı. Çokça sayıda aracın yolda kalması zımnında trafikte aksaklıklar yaşandı.

Uçağın kanadına yıldırım isabet etti

İstanbul-Antalya seferini yapan uçağın kanat bölümüne Antalya Havalimanı’na inişi sırasında saika derkenar etti. Uçakta herhangi bir uymazlık oluşmadı fakat yolcular kısa süre tevakki etmek meşbu anlar yaşadı.

Ayrıca bazı uçaklar baş aşağı sırasında zorlandı ve havada dolaşma attı.

Öte yandan Antalya Havalimanı’nda hava yolu trafiğinin örtüsüz olduğu, lüzumlu tedbirlerin alındığı, tayyare iniş ve kalkışlarının devam ettiği bildirildi.

Son 24 saatteki fırtına ve yağış miktarı

Meteoroloji 4. Kesim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, akıbet 24 saatte metrekareye sakıt yağış miktarı ise Döşemealtı ilçesi Nebiler’de 127, Kumluca Akdağ’da 113, Akdeniz Üniversitesi’nde 108, Kepez’de 93 ve Muratpaşa’da 76 kilogram olarak belirlendi.

Son 24 saatte yeryüzü faziletkâr rüzgar hızı saatte 153 kilometreyle Kemer Sığlık Feneri’nde kaydedildi.

Kuvvetli sıkıntı ve yağışın gece yarısından sonradan etkisini kaybetmesi, ferda Antalya’nın doğudaki ilçelerinde yer vadi etkin olması bekleniyor.

Share: